Dwóch inwestorów w Grupie Ster-Projekt

Ster-Projekt utworzył spółkę Ster-Projekt Technologie C4I, ukierunkowaną na projekty dla służb mundurowych. Prezes Ster-Projektu szuka inwestora strategicznego dla nowo powstałej firmy. Jednym z kandydatów jest amerykański Booz-Allen & Hamilton.

Ster-Projekt utworzył spółkę Ster-Projekt Technologie C4I, ukierunkowaną na projekty dla służb mundurowych. Do Ster-Projekt Technologie C4I zostanie włączony pion wojskowy Ster-Projekt SA. Według koncepcji Jana Myszka, prezesa Ster-Projektu i Ster-Projekt Technologie C4I, większość pracowników drugiej z tych firm ma wywodzić się z wojska, co znacznie ułatwi zrozumienie potrzeb klienta w mundurze.

Kluczową sprawą, która być może przesądzi o przewadze konkurencyjnej nowej spółki, są jej umowy strategiczne z Booz-Allen & Hamilton - amerykańską firmą konsultingową, wyspecjalizowaną w projektach informatycznych na rzecz wojska i administracji publicznej oraz EDS. Pierwsza z tych firm jest jednym z kandydatów na inwestora strategicznego w Ster-Projekt Technologie C4I.

Jan Myszk jest przekonany, że stworzenie np. systemu dowodzenia dla polskiej armii wymagałoby współpracy w ramach konsorcjum z jedną z polskich firm programistycznych. Nieoficjalnie mówi się, że mógłby to być Prokom Software.

Gdyńska firma jest także jednym z potencjalnych kandydatów na inwestora dla Ster-Projekt SA.

***

Więcej w numerze Computerworld 6/2000 z 7 lutego br.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200