Dwie mocne nogi

Radomski Komtech specjalizuje się w sprzedaży pakietu narzędziowego Magic i oprogramowania do budowy hurtowni danych MicroStrategy.

Radomski Komtech specjalizuje się w sprzedaży pakietu narzędziowego Magic i oprogramowania do budowy hurtowni danych MicroStrategy.

Komtech, który wyrósł na dużą firmę na sprzedaży pakietu narzędziowego Magic, planuje rozpocząć działalność w nowej dziedzinie: w budowie hurtowni danych. "Staramy się specjalizować w kilku dziedzinach, aby zdobyć czołową pozycję na rynku. Myślę, że udało się to nam w znacznym stopniu w odniesieniu do Magica. Korzysta z niego ok. 40 polskich producentów oprogramowania, aplikacje napisane w tej technologii wykorzystuje zaś ponad 500 firm" - mówi Kazimierz Eysymont, prezes radomskiego Komtechu.

Szybkie aplikacje

Pakiet Magic firmy Magic Software Enterprises jest sztandarowym produktem, sprzedawanym przez Komtech. Jest to narzędzie klasy RADD (Rapid Application Development and Deployment), w którym aplikacje tworzone są bez konieczności pisania kodów źródłowych. Skraca to czas potrzebny na ich stworzenie, dokonywanie zmian i rozwoju. Ostatnia aktualizacja Magica umożliwia budowanie aplikacji internetowych.

Dział Magica zajmuje się tworzeniem aplikacji, ich sprzedażą i wdrażaniem, a także budową nietypowych programów na zamówienie. Za realizację konkretnych projektów odpowiedzialne są zespoły złożone ze specjalistów Komtechu i klienta. Magic został uznany za na tyle interesujące narzędzie programistyczne, że wprowadzono go jako przedmiot wykładowy na prawie 30 uczelniach. Wykładowcy Komtechu i specjaliści ze strony producenta prowadzą także specjalistyczne szkolenia w ramach programu Magic University, umożliwiające ewaluację produktu jeszcze przed zakupem.

Gotowe i na zamówienie

Firma jest w trakcie rozwijania nowej działalności w zakresie hurtowni danych, opierając się na rozwiązaniach amerykańskiej firmy MicroStrategy, dostawcy rozwiązań typu ROLAP. "Ze względu na dużą złożoność projektów, wymagającą wiedzy z wielu dziedzin, zamierzamy oprzeć strategię naszego działania na współpracy z firmami konsultingowymi, takimi jak KPMG, i dostawcami technologii informatycznych, np. IBM czy Compaq. Przewidujemy, że MicroStrategy stanie się w przyszłości drugim motorem napędowym dla rozwoju firmy w najbliższych latach" - stwierdza Kazimierz Eysymont.

Komtech powstał przed 12 laty, rozpoczynając działalność od instalacji sieci novellowych i produkcji kart sieciowych. Nie wszystkie projekty okazały się udane. Porażką zakończyła się próba produkcji kart sieciowych. Następnie powstał dział System Solutions, pierwszy filar przedsiębiorstwa, którego podstawowym zadaniem jest projektowanie, instalacja i uruchamianie systemów informatycznych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200