Dwie karty Gecube z HDMI

W ofercie firmy Info-Tek Corporation znajdą się wkrótce dwie nowe karty graficzne, bazujące na układach ATI Radeon X1300 i Radeon X1600. Co istotne, obie wyposażone są w interfejs HDMI (High Definition Multimedia Interface).

Złącze HDMI zapewnia transmisję nieskompresowanego sygnału cyfrowego audio-wideo, przekazując dane cyfrowe bez żadnych zniekształceń czy ubytków za pośrednictwem pojedynczego kabla. Możemy więc podłączyć komputer wyposażony w jedną z nowych kart np. do telewizora potrafiącego wyświetlać obrazy w wysokiej rozdzielczości HD (poprzez złącze HDMI przy zastosowaniu odpowiedniej przejściówki możemy się komunikować również z urządzeniami wyposażonymi w złącze DVI).

Dwie karty Gecube z HDMI

GECUBE HDMI X1300

Gecube HDMI X1300 (GC-HD13PLG2-D3) i X1600 (GC-HD16PLPG2-D3) - tak brzmią ich pełne nazwy - zostały wykonane w technologii 90 nm oraz wspierają standard Microsoft DirectX 9.0 Shader Model 3.0. Dysponują ponadto technologią ATI Avivo (polepszającą obraz wideo), technologią HDR (High Dynamic Range) - poprawiającą oświetlenie oraz technologią CrossFire. Urządzenia przeznaczone są do współpracy z płytami głównymi wyposażonymi w magistralę PCI-Express x16.

Niestety, producent nie podał na razie bliższych informacji o cenach nowych kart oraz terminie wprowadzenia ich do sprzedaży.

Więcej informacji znaleźć można na stronie GECUBE


TOP 200