Dwa w jednym

Programy antywirusowe Dr. Solomon's zostaną zintegrowane z aplikacjami Network Associates.

Programy antywirusowe Dr. Solomon's zostaną zintegrowane z aplikacjami Network Associates.

Network Associates zamierza zintegrować linię własnych produktów antywirusowych, znaną jako McAfee VirusScan, z produktami antywirusowymi firmy Dr. Solomon's Soft-ware, którą przejął w sierpniu br. Ujawniając plany firma zaprzecza plotkom, jakoby kupując Dr. Solomon's miała głównie na celu wyeliminowanie ewentualnej konkurencji.

Według zapewnień Gene Hodgesa, wiceprezesa Network Associates, firma zamierza dołączyć mechanizm wyszukiwania wirusów opracowany przez Dr. Solomon's do wszystkich własnych pakietów antywirusowych przeznaczonych do wyszukiwania i usuwania wirusów ze stacji roboczych, serwerów plików, a także komputerów funkcjonujących jak bramki internetowe.

Pierwsze produkty będące wynikiem połączenia McAfee VirusScan z Dr. Solomon's AntiVirus pojawią się na rynku już w IV kwartale br. W pierwszej kolejności w październiku zostaną udostępnione pakiety w wersjach dla systemów Windows 3.1, 95 i 98. W listopadzie na rynek trafią wersje dla Windows NT Workstation i Server, a bardziej zaawansowane wersje pakietów np. dla serwerów pocztowych - w grudniu br. Koniec fali premierowych prezentacji zapowiadany jest na I kwartał przyszłego roku, kiedy to zostaną wprowadzone zintegrowane rozwiązania antywirusowe współpracujące z serwerami firewall. Gene Hodges nie spodziewa się opóźnień zapowiadanych terminów, gdyż jak określa "mechanizm wyszukiwania Dr. Solomon's jest bardzo modularny i prosty w integracji".

W ramach integracji Dr. Solomon's otrzyma nowy interfejs użytkownika, dostępny już w rodzinie produktów McAfee VirusScan i wzbogacony o możliwość wykonywania zdalnych aktualizacji za pośrednictwem Internetu. Dotychczasowi użytkownicy pakietu McAfee nie dostrzegą żadnej różnicy poza tym, że ich pakiet będzie mógł skuteczniej wykrywać wirusy dzięki dwóm mechanizmom wyszukiwania (produkowanym dotychczas niezależnie przez McAfee i Dr. Solomon's Software).

Jedynym produktem Dr. Solomon's, który w pełni zastąpi analogiczne rozwiązanie McAfee, jest oprogramowanie Virex służące do wykrywania wirusów na platformie Macintosh. Dotychczasowi użytkownicy oprogramowania Dr. Solomon's nie muszą się także martwić o posiadane obecnie oprogramowanie antywirusowe - nawet jeśli nie zamierzają go aktualizować do nowej wersji. Network Associates będzie bowiem oferował wsparcie techniczne dla produktów Dr. Solomon's , a także zapewniał aktualizację definicji wirusów niezbędne do wykrywania ich nowych rodzajów.

Produkty będące wynikiem integracji pakietów obu firm promowane będą pod nazwą McAfee VirusScan.