Dwa razy więcej piratów

W ciągu ubiegłego roku podwoiła się liczba sprzedawanych na całym świecie nielegalnych płyt CD-Audio - wynika z raportu IFPI (International Federation of Phonographic Industries).

W ciągu ubiegłego roku podwoiła się liczba sprzedawanych na całym świecie nielegalnych płyt CD-Audio - wynika z raportu IFPI (International Federation of Phonographic Industries), organizacji skupiająca przedstawicieli przemysłu muzycznego).

W ciągu 2001 r. w monitorowanych przez IFPI krajach sprzedano w sumie ok. 950 mln. nielegalnych kopii płyt CD. Oznacza to, że blisko dwie piąte wszystkich sprzedanych w tym czasie płyt muzycznych to nagrania pirackie. Co więcej, w 25 wymienionych w raporcie krajach sprzedaż nielegalnych kopii wyraźnie przewyższała sprzedaż oryginalnych płyt (rok wcześniej krajów takich było 21). Najwięcej pirackich nagrań sprzedaje się w Chinach - blisko 90% płyt to nielegalne kopie. Podobnie sytuacja wygląda w Rosji i Brazylii.

Zobacz również:

  • Opłata reprograficzna to kolejny zły pomysł
  • 5 najistotniejszych zmian zgłoszonych przez e-Izbę w projekcie ustawy „Polska cyfrowa. Pakiet zmian 2022”
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200