Dwa nowe dyski SSD firmy WD – każdy mający zupełnie inne zastosowanie

Niedawno pisaliśmy o tym, że firma ARM zaprezentowała dwa układy CPU należące do nowej linii Neoverse, każdy mający jednak – w racji wspierania nieco innych technologii - inne zastosowanie. Podobną strategię obrała kilka dni temu firma Western Digital prezentując dwa nowe dyski SSD, które pomimo tego iż wiele je łączy, mają inne zastosowanie.

Chodzi o dyski Western Digital Ultrastar DC SN630 NVMe SSD i Western Digital CL SN720 NVMe SSD. Chociaż oba są produkowane przy użyciu 64-warstwowej technologii 3D NAND i zawierają interfejs NVMe, to po wieloma względami bardzo różnią się od siebie.

Dysk DC SN630 został zaprojektowany z myślą o aplikacjach, które intensywnie i bez przerwy zapisują i odczytują dane, co oznacza iż są przygotowane na to, aby zapisać danymi całą przestrzeń adresową dwa razy dziennie. Dlatego dysk DC SN630 o pojemności 1 TB może zapisywać dzień w dzień 2 TB danych.

Zobacz również:

  • OpenAI rozważa stworzenie własnych układów scalonych AI
  • Nowa era w pojemności dysków twardych
  • Brak miejsca na dysku? Najlepsze metody na zwiększenie pamięci

Z kolei dysk CL SN720 może pełnić z powodzeniem rolę urządzenia rozruchowego zoptymalizowanego do obsługiwania serwerów pracujących na obrzeżach sieci komputerowych i chmur obliczeniowych. Dlatego zapisując dane w wybranych losowo adresach, dysk CL SN720 pracuje aż 10 razy szybciej od dysku DC SN630.

Dysk CL SN720 jest już dostępny. Natomiast dysk DC SN630 trafia obecnie do rąk wybranych producentów sprzętu komputerowego, a pojawi się oficjalnie w ofercie firmy WD w kwietniu tego roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200