Dwa ekrany bez klawiatury - Acer Iconia Touchbook już w sprzedaży

Acer wprowadził do sprzedaży nowatorskie połączenie tabletu i notebooka. Unikatowa Iconia Touchbook składa się z dwóch 14-calowych ekranów. Pod względem rozmiarów i oprogramowania przypomina tradycyjnego laptopa, ale obsługuje się ją za pomocą gestów wykonywanych na wielodotykowych ekranach znanych z tabletów.

Nowa Iconia działa pod kontrolą Windows 7 Home Premium. Jej rozmiary to 347x248,5x19(31,9) mm. Urządzenie waży 2,8 kg, a jego bateria wytrzymuje 3 godziny. Wszystkie te cechy wskazują, że nowemu Acerowi bliżej do laptopa niż tabletu. Z drugiej jednak strony oferuje on tabletową obsługę opartą na gestach dotykowych.

Acer przygotował dotykowy interfejs Ring do zarządzania aplikacjami. Można w nim tworzyć własne gesty przy użyciu specjalnego edytora. Iconia Touchbook obsługuje wszystkie programy działające pod Windows, ale nie będzie można skorzystać z aplikacji mobilnych specjalnie zaprojektowanych dla ekranów wielodotykowych.

Zobacz również:

  • Acer prezentuje ekran 3D działający bez dodatkowych okularów

Dwa ekrany bez klawiatury pojawiały się już wcześniej. Ciekawym przykładem jest Toshiba Libretto W100. Jednak ekrany dotykowe Gorilla Glass podświetlane diodami LED, które zastosowano w Acer Iconia są dwukrotnie większe od tych z Toshiby.

Urządzenie korzysta z procesora Intel Core i5-480M (3 MB Cache, 2.66 GHz) i zintegrowanej karty graficznej Intela HD Graphics. Iconia Touchbook dysponuje 4 GB RAM orz dyskiem HDD o pojemności 640 GB (5400 rpm). Posiada też 3 porty USB (w tym jeden USB 3.0) i po jednym HDMI, VGA oraz RJ-45. Wyposażona jest też w Wi-Fi 802.11 b/g/n i Bluetooth 3.0.

Urządzenie można już nabyć w Polsce. Cena nie należy do niskich, a wynosi około 6000 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200