Duże zmiany w Zarządzie T-Mobile Polska

Prezes T-Mobile Polska Adam Sawicki odchodzi z firmy i zostaje zastąpiony przez Andreasa Maierhofera. Z zarządu odchodzi również Elżbieta Wójcik, którą zastąpi Frederic Perron.

Andreas Maierhofer od 1 kwietnia obejmuje stanowisko prezesa zarządu T-Mobile Polska S.A. Źródło: T-Mobile Polska.

Według oficjalnego komunikatu Adam Sawicki podjął decyzję o odejściu z T-Mobile Polska S.A. z dniem 31 marca 2017 roku. Przyczyny nie zostały ujawnione. Natomiast z dniem 1 kwietnia stanowisko Prezesa Zarządu T-Mobile obejmie Andreas Maierhofer.

Andreas Maierhofer jest obecnie prezesem Telekom Macedonia, a wcześniej pracował na stanowisku prezesa m.in. w Mobitel EAD (Bułgaria) oraz Si.mobil Slovenia. Karierę zawodową w firmach sektora telekomunikacyjnego rozpoczął w 1987 roku, gdy podjął pracę w grupie Telekom Austria.

Zobacz również:

  • Satelity Starlink udostępnią swoje usługi telefonom komórkowym
  • Smartfony Huawei otrzymają 5G i eSIM dzięki dodatkowemu etui

Natomiast Frederic Perron zastępuje Elżbietę Wójcik na stanowisku członka zarządu odpowiedzianego za rynek prywatny.

Wcześniej Frederic Perron pracował m.in. w T-Mobile w Wielkiej Brytanii oraz Vodafone w Wielkiej Brytanii i Czechach. Przed przejściem do T-Mobile Polska pełnił funkcję wiceprezesa kanadyjskiego operatora Roger Communications.

Z kolei Włodzimierz Nowak będzie pełnił nowo utworzoną funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za sprawy prawne, zarządzanie zgodnością i bezpieczeństwem.

Włodzimierz Nowak to generał brygady w rezerwie (od lipca 2016 roku). Wcześniej zarządzał systemami łączności i informatyki NATO, pełnił funkcje Dyrektora Departamentu Informatyki i Telekomunikacji MON oraz Dyrektora Departamentu Cyberbezpieczeństwa w Ministerstwie Cyfryzacji.

Pod względem liczby klientów T-Mobile Polska jest czwartą firmą na krajowym rynku. Jej przychody minimalnie wzrosły w 2016 roku osiągając wartość 6,49 mld zł, ale zysk spadł o 13,4 procenta w porównaniu do roku 2015. W 2016 roku T-Mobile Polska stracił 1,4 mln klientów, jak jednak zapewnia Adam Sawicki ten spadkowy trend udało się zatrzymać, a nawet odwrócić w IV kwartale ubiegłego roku.

Jak podano w oficjalnym komunikacie Srini Gopalan, członek zarządu Deutsche Telekom oraz przewodniczący Rady Nadzorczej T-Mobile Polska powiedział: „Dziękujemy Adamowi Sawickiemu za Jego wkład w rozwój T-Mobile Polska w trudnych warunkach rynkowych i życzymy mu powodzenia w dalszych działaniach. Adam odegrał istotną rolę w przygotowaniu i wdrożeniu pierwszej fazy zmian w Spółce. Jesteśmy niezwykle wdzięczni za pasję i zaangażowanie z jakimi je realizował. Cieszymy się, że Andreas Maierhofer zgodził się zastąpić Adama w tej roli. Jest doświadczonym menedżerem, posiadającym ogromne doświadczenie zarówno w telekomunikacji mobilnej, jak i stacjonarnej oraz posiadającym szeroką wiedzę w obszarze uruchamiania, zarządzania i integracji telekomów w skali międzynarodowej”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200