Duże zakupy Qualcomm

Amerykański producent rozwiązań dla branży telekomunikacyjnej przejął spółkę Elata - dostawcę treści dla urządzeń mobilnych. Umowa, warta 57 mln USD, została podpisana w tydzień po kupnie przez Qualcomm firmy Flarion Technologies w transakcji opiewającej na kwotę 600 mln USD.

Dzięki przejęciu Elata, Qualcomm poszerzy portfolio o oprogramowanie do dostarczania i zarządzania treścią (dzwonki, grafiki, pulpity). Opracowane przez Elata technologie są przeznaczone dla sieci GSM, W-CDMA oraz CDMA 2000. Działają pod kontrolą WAP, Java oraz DRM 1.0.

Qualcomm chce zintegrować oprogramowanie Elata z opracowaną przez siebie technologią BREW, będącą implementacją wirtualnego sklepu, pozwalającego na wymianę danych między dostawcami treści, operatorami i usługodawcami, a klientami. Spółka liczy na poszerzenie zasięgu odbiorców nowych produktów o użytkowników korzystających nie tylko z systemów CDMA, ale i z GSM oraz UMTS.

Zobacz również:

  • UE uchyla grzywnę antymonopolową nałożoną na Qualcomm
  • Oracle może przystąpić do przejęcia firmy Cerner

Dostarczanie treści do urządzeń mobilnych jest szybko rozwijający się obszar usług operatorów telefonii komórkowych. Oprogramowanie Elata pomaga kontrolować zawartość udostępnianych serwisów oraz pozwala przesyłać treści do telefonów. Umożliwia także zarządzanie prawami autorskimi przechowywanych danych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200