Duża strata MCI

Zarząd MCI Management przyznaje, że w następstwie silnej dekoniunktury był to najtrudniejszy rok w historii spółki. Strata netto funduszu przekroczyła 17,7 mln zł.

Mimo tego MCI prowadził w 2002 r. nowe inwestycje. Do jego portfela dołączyła działająca w sektorze m-commerce spółka One2One oraz Geotechnologies - producent rozwiązań GIS. Według zarządu firmy największym osiągnięciem minionego roku jest uzyskanie samodzielności finansowej przez większość spółek zależnych, które nie wymagają już ponoszenia nakładów inwestycyjnych. MCI jest szczególnie zadowolona z poprawy wyników operacyjnych i pozycji rynkowej JTT. Mimo stopniowego wycofywania się z dystrybucji podzespołów - a więc i spadku przychodów spółki - wrocławski producent uzyskał w 2002 r. pozycję lidera na polskim rynku PC.

W 2003 r. MCI zamierza ściślej współpracować z portfelowymi spółkami w celu dalszej poprawy ich wyników finansowych. Fundusz nie wyklucza kolejnych inwestycji m.in. w przedsięwzięcia w sektorze mobile. MCI zapowiada od dłuższego czasu stopniowe poszerzanie strategii działania na spółki spoza branży IT. W obszarze zainteresowań zarządu MCI znajdują się firmy zajmujące się biotechnologiami i rynek mediów.

Zobacz również:

  • AI w walce z przestępstwami finansowymi
  • Biznes Xiaomi ewoluuje - to już nie tylko elektronika użytkowa
  • Kolejna fala komputerów z ARM pojawi się pod koniec 2024 roku

Do portfela MCI należą: JTT Computer, CCS, Process4E, Biprogeo, S4E, Synergy Polska, One-2-One, GeoTec, Expertia, Bankier.pl, Travelplanet.pl.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200