Duża awaria systemu płatności Blik

Blik - jeden z najpopularniejszych systemów płatności w kraju ma problemy z działaniem. W międzyczasie poinformowano o zwiększeniu limitów płatności do 3000 zł.

BLIK to unikalny na skalę europejską, system płatności mobilnych, który w Polsce działa od 2015 roku. Było to jedno z pierwszy rozwiązań tego typu, które na dobre zapisało się w Polskiej bankowości.

Awaria BLIK w Polsce
Źródlo: mbank.pl

Awaria BLIK w Polsce

Źródlo: mbank.pl

Aktualnie BLIK jest popularną metodą płatności internetowych na małe kwoty oraz natychmiastowych przelewów pomiędzy użytkownikami.

Zobacz również:

  • Awaria Microsoft Teams - nie działa aplikacja i portal WWW
  • Kredyt gotówkowy – co warto nim wiedzieć?

Niestety nowy tydzień kwietnia rozpoczął się z dosyć poważną awarią systemu płatności BLIK. W okolicach godziny 12:00 wystąpiły znaczące ograniczenia w funkcjonowaniu BLIKa. Według operatora za wszystko odpowiedzialna jest nieplanowana awaria. BLIK funkcjonuje w niektórych bankach, ale rozwiązanie może działać niestabilnie lub być całkowicie niedostępne. Do czasu usunięcia usterki przez BLIK zaleca się korzystanie z innych form płatności - Google Pay, Apple Pay, przelewów bankowych czy też płatności zbliżeniowych/klasycznych z wykorzystaniem kart płatniczych.

Operator usługi zapewnia, że robi, co w jego mocy, aby jak najszybciej rozwiązać problemy z działaniem BLIKa.

Co ciekawe to nie jedyna awaria w polskich systemach bankowych która ma miejsce w poniedziałek - 17 kwietnia 2023 roku. Od rana nie działały aplikacje PKO BP oraz Banku Pekao S.A. Po rozwiązaniu problemów z portalami nastąpiła awaria BLIKa.

BLIK poza płatnościami z wykorzystaniem kodów posiada również usługę płatności zbliżeniowych na urządzenia mobilne, która została wdrożona przez największe banki w kraju. W 2021 roku skorzystano z tej opcji ponad 2,8 miliona razy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200