Duża aktualizacja Android Auto trafia do Polski

Posiadacze smartfonów z Androidem oraz aut kompatybilnych z Android Auto mogą już korzystać z najnowszej wersji oprogramowania integrującego urządzenia mobilne z systemem inforozrywki. Jakie zmiany wprowadzono?

Google po długim czasie oczekiwania zdecydowało się wprowadzić nową aktualizację Android Auto dla wszystkich użytkowników tego rozwiązania. Na przestrzeni ostatnich miesięcy użytkownicy Android Auto narzekali na wiele problemów z kompatybilnością oraz stabilnością działania. Wyszukiwarkowy gigant zobowiązał się do wprowadzenia nowej wersji, która rozwiąże usterki.

Nowy interfejs Android Auto
Źródło: google.com

Nowy interfejs Android Auto

Źródło: google.com

Użytkownicy Android Auto musieli uzbroić się w cierpliwość, ale na targach CES 2023 firma Google zaprezentowała dużą aktualizację, która nie tylko naprawia problemy, ale wprowadza również nowe funkcje.

Zobacz również:

  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat
  • Android Auto i Apple CarPlay zdominowały rynek
  • Klawiatura SwiftKey zintegrowana z Microsoft Copilot

Google zdecydowało się na wprowadzenie nowego interfejsu użytkownika, który obsługuje w końcu podzielony ekran. Android Auto jest już w stanie wyświetlać dwie aplikacje obok siebie np. nawigację zajmująca większą część ekranu oraz aplikacje do odtwarzania multimediów. Pasek nawigacyjny wzorem Apple CarPlay przeniesiono na na lewą stronę ekranu.

Pasek nawigacyjny Android Auto otrzymał możliwość wyświetlania ilości powiadomień, a także szybki dostęp do wszystkich aplikacji.

Nowością jest również ulepszony Asystent Google, który przypomni o nieodebranych w ciągu dnia połączeniach lub zaproponuje inną trasę w oparciu o aktualny ruch drogowy lub nasze zachowania.

Posiadacze smartfonów Samsunga oraz Google Pixel mogą skorzystać z możliwości wykonywania połączeń głosowych przez aplikację WhatsApp. Wkrótce funkcja trafi również na pozostałe urządzenia.

Nowa wersja Android Auto dostępna jest jako aktualizacja na smartfonach z Androidem i dostępem do Google Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200