Drukarki wielofunkcyjne kolorowe

Firma Brother, stosująca głównie w swych konstrukcjach klasy MFP monochromatyczne drukarki laserowe, w urządzeniu Brother MC-3000 wykorzystała drukarkę atramentową o rozdzielczości do 720 dpi, kolorową kopiarkę (do 300 x 720 dpi) i kolorowy skaner (do 1200 dpi).

Firma Brother, stosująca głównie w swych konstrukcjach klasy MFP monochromatyczne drukarki laserowe, w urządzeniu Brother MC-3000 wykorzystała drukarkę atramentową o rozdzielczości do 720 dpi, kolorową kopiarkę (do 300 x 720 dpi) i kolorowy skaner (do 1200 dpi).

Brother MC-3000

Firma Brother, stosująca głównie w swych konstrukcjach klasy MFP monochromatyczne drukarki laserowe, w urządzeniu Brother MC-3000 wykorzystała drukarkę atramentową o rozdzielczości do 720 dpi, kolorową kopiarkę (do 300 x 720 dpi) i kolorowy skaner (do 1200 dpi).

yczyny: nieco gorsza jakość kopiowanego obrazu oraz dołączona do urządzenia obszerna, ale nie spolonizowana dokumentacja.

Układ klawiatury drukarki wielofunkcyjnej jest dobrze rozplanowany i pogrupowany w logiczne zestawy. Na obudowie umieszczono 12-klawiszową klawiaturę telefoniczną i 12 klawiszy do zaprogramowania najczęściej używanych numerów telefonicznych (tzw. wybieranie skrócone), a także kilkanaście klawiszy funkcyjnych zarządzającymi m.in. pracą drukarki i kopiarki. Jest też klawisz funkcyjny, obsługujący różne tryby pracy urządzenia, ustawiane wg informacji, pojawiającej się na dwuwierszowym (po 16 znaków w linii) wyświetlaczu LCD. Wbudowany w drukarkę faks ma podajnik na 30 arkuszy i modem Rockwell V.24. Zapewnia szybkość transmisji 14 400 b/s. Przy przesyłaniu faksów można stosować do 64 odcieni szarości.

Po dołączeniu urządzenia do komputera PC, możliwe jest używanie drukarki laserowej 600 dpi o dużej szybkości pracy (6 str./min) i podajniku na 200 arkuszy A4, skanera 600 dpi zgodnego ze standardem TWAIN (256 odcieni szarości) i PC faksu. Do realizacji tych funkcji służy dołączone oprogramowanie Brother MFL ProFax.

Urządzenie Brother MFC-9500 jest tanie, działa szybko, zapewnia dobrą jakość wydruków. Koszty eksploatacji nie są duże - pojemnik z tonerem kosztuje ok. 65 zł, a wystarcza go na 2200 stron. Po przeprowadzeniu pełnej polonizacji (dokumentacja, informacje wyświetlane na LCD, oprogramowanie) Brother MFC-9500 może stać się atrakcyjnym rozwiązaniem na polskim rynku.

Canon MultiPASS L-90

Wielofunkcyjny MultiPASS L-90 firmy Canon łączy pięć funkcji - faksowanie z wydrukiem na zwykły papier, skanowanie, faks komputerowy, kopiowanie i drukowanie. Można również dołączyć mikrotelefon. MultiPASS L-90 jest wyposażony w standardowy port równoległy, umożliwiający wymianę danych z komputerem PC. Pozwala to na zapisywanie na dysku komputera zeskanowanych dokumentów i odebranych faksów oraz wysyłanie i drukowanie danych z komputera (druk z rozdzielczością 600 dpi). Z drukarką współpracuje mechanizm podawania arkuszy A4, przy czym pojemnik - umieszczony na spodzie obudowy - mieści aż 250 stron.

Układ klawiatury MultiPASS L-90 jest przejrzysty. Wyodrębniono 12 klawiszy do wybierania numeru telefonicznego oraz 20 do wybierania skrótów telefonicznych lub określania różnych funkcji pracy urządzenia, takich jak transmisja opóźniona, polling (żądanie przez MultiPASS wysłania faksu przez inną maszynę i odebrania dokumentu), raport, rozdzielczość standardowa i podwyższona, odbieranie ręczne, kopiowanie.

Urządzenie jest dostosowane do polskich warunków. Spolonizowano wszystko - począwszy od przejrzyście opracowanej, obszernej dokumentacji, skończywszy na objaśniających nalepkach do naklejania na pola z klawiszami.

MultiPASS L-90 nie jest urządzeniem tanim, lecz zapewnia monochromatyczny druk laserowy wysokiej jakości na zwykłym, gładkim papierze. W testach urządzenie osiągnęło najwyższą szybkość druku i najlepszą jego jakość.

OkiFax 4100

Telefaks OkiFax 4100 to najmniejsze z testowanych urządzeń, najlżejsze i najtańsze w klasie urządzeń monochromatycznych. Do kopiowania i drukowania faksowanych dokumentów stosuje tanią i niezawodną technologię LED.

Na obudowie urządzenia umieszczono 12 klawiszy do wybierania numeru telefonu, 10 klawiszy do szybkiego wywołania zaprogramowanych numerów oraz kilkanaście klawiszy funkcyjnych (kopiowanie, ponowne dzwonienie, szukaj, wybór funkcji menu itp.). Informacje na wyświetlaczu LCD mogą pojawiać się także w języku polskim.

Telefaks OkiFax 4100 pozwala na wcześniejsze zaprogramowanie do pięciu grup odbiorców - każdej z nich można przesłać dokumenty za pomocą jednej komendy. Możliwe jest skorzystanie z funkcji przeszukiwania dotychczas zakodowanych numerów telefonów. Transmisja faksowanych dokumentów odbywa się z prędkością do 14 400 b/s (16 poziomach szarości), z możliwością transmisji opóźnionej, do wielu odbiorców i z przywołaniem (polling).

Telefaks OkiFax 4100 jest wolno stojącym, samodzielnie działającym urządzeniem. Po dodaniu karty interfejsu PC możliwe jest współdziałanie telefaksu z komputerem osobistym i wykorzystywanie go jako drukarki lokalnej. Korzystając z oprogramowania faksującego można wysyłać faksy, przyjmować i zapamiętywać nadchodzące faksy bezpośrednio w komputerze.

Dołączone do zestawu oprogramowanie JetSuite umożliwia m.in. skanowanie dokumentów i zapisywanie ich w pamięci masowej. Pozwala to na użycie oprogramowania klasy . Oprogramowanie obsługuje m.in. drukowanie, faksowanie (z komputera), kopiowanie, skanowanie, korzystanie z poczty elektronicznej.

OkiFax4100 z kartą interfejsu PC jest dobrym rozwiązaniem biur - dla tego typu zastosowań rozdzielczość optyczna 200 dpi (interpolowana do 400 dpi) jest wystarczająca, a łatwość obsługi telefaksu i duża niezawodność mechanizmu drukującego (5 lat gwarancji na głowicę LED) to jego dodatkowe zalety.

Dla domu i biur - dla tego typu zastosowań rozdzielczość optyczna 200 dpi (interpolowana do 400 dpi) jest względu na doskonałą jakość wydruków i wyników skanowania oraz dużą szybkość pracy.


TOP 200