Drukarki HP dla grafików

Firma Hewlett-Packard poinformowała o wprowadzeniu na rynek drukarek z serii HP Designjet 120. Pozwalają one m.in. na drukowanie na papierze o maksymalnej szerokości 60,96 cm.

Drukarki HP dla grafików

HP Designjet 120nr

Zdaniem producenta, Designjet 120 jest "urządzeniem idealnie dostosowanych do potrzeb projektantów, którzy wymagają elastycznych możliwości samodzielnego drukowania projektów w standardowych i dużych formatach, o profesjonalnym wyglądzie i jakości".

Urządzenie pozwala na druk w maksymalnej rozdzielczości 2400 dpi. Objętość pojedynczej kropli tuszu wynosi zaledwie 4 pikolitry, co zapewnia płynne przejścia między odcieniami koloru, precyzyjne przedstawianie szczegółów oraz jednolite wypełnianie obszarów.

Zobacz również:

  • Nowe drukarki MFP Sharp - tanie i wydajne drukowanie dla MŚP
  • Sharp: Mamy przepis na ekologiczny i bezpieczny druk!

Drukarkę wyposażono także w opcjonalny procesor obrazów rastrowych HP zapewniający obsługę standardowego systemu automatycznej kalibracji PANTONE, a także standardów emulacji kolorów (takich jak Apple ColorSync lub profile ICC) oraz emulację druku offsetowego (np. EuroScale, SWOP, DIC, JMPA i TOYO) w celu osiągnięcia maksymalnej zgodności kolorów. Dodatkowym udogodnieniem jest system automatycznej kalibracji kolorów z cyklem zamkniętym (closed-loop colour calibration system), gwarantujący zgodność kolorów na wszystkich wydrukach i drukarkach.

Urządzenie pozwala na drukowanie w formatach standardowych (np. letter lub tabloid) i niestandardowych (od 76mm x 142mm do 625mm x 1625mm). Model HP Designjet 120nr standardowo został wyposażony w funkcję drukowania w sieci oraz automatyczny podajnik papieru z rolki.

Za HP Designjet 120 trzeba zapłacić ok. 7700 zł, zaś za model 120nr – ok. 11 000 zł. Według producenta obie drukarki są już dostępne w sprzedaży.

Więcej informacji:

http://www.hp.com.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200