Druk stałoatramentowy z Phaser 860

Firma Xerox zaprezentowała Phaser 860, nowy model drukarki wykorzystujący technologię druku stałoatramentowego (SolidInk).

Firma Xerox zaprezentowała Phaser 860, nowy model drukarki wykorzystujący technologię druku stałoatramentowego (SolidInk).

Podstawową korzyścią przedstawionej przez Xerox technologii jest możliwość drukowania praktycznie na każdym rodzaju podłoża - materiałem barwiącym jest bowiem stały dostarczany w postaci kostek w czterech podstawowych barwach. W trakcie druku ulega on stopieniu i metodą natryskową, przy pomocy szerokiej głowicy z dyszami, nanoszony jest na obracający się wałek, a stąd przenoszony jest na papier. Technologia SolidInk jest przyjazna środowisku naturalnemu - kostki stałego atramentu są nietoksyczne i całkowicie ulegają zużyciu nie pozostawiając żadnych odpadów, a zadrukowany papier może być użyty w procesie ponownego przerobu. Drukarka stałoatramentowa nie wydziela także ozonu, którego charakterystyczny zapach wyczuwalny jest przy pracy .

W modelu Phaser 860 zastosowano kostki atramentu drugiej generacji ColorStix II - o większej gęstości barwników i twardości tworzywa co pozwala uzyskać wydruki tak gładkie, jak laserowe. Phaser 860 drukuje 16 stron kolorowych na minutę, a czas wydruku pierwszej strony wynosi tylko 10 sekund. "Wprowadzając na rynek Phaser 860 liczyliśmy na to, że model ten przyczyni się do popularyzacji druku w kolorze w biurach" powiedział Jacek Rusak, dyrektor na Polskę w dziale drukarek firmy Xerox. "Dzięki innowacyjnej technologii Solid Ink, druk kolorowy staje się znacznie łatwiejszy i przede wszystkim - tańszy" dodał J. Rusak.