Druk pod komendą cyfrówki

Im bardziej wydrukowane zdjęcie ma przypominać żywy oryginał, tym mniejsze muszą być porcje dawkowanego barwnika. W nowych modelach drukarek - i450 oraz i470D zastosowano dysze o średnicy 10 mikronów i zmniejszono wielkość kropli prawie trzykrotnie, do objętości dwóch pikolitrów.

Mniejsze krople nie tylko pozwalają obniżyć minimalną dawkę barwnika, ale także rozmiary plamki po nim na papierze i dzięki temu lepiej wykorzystać rozdzielczość 1200x4800 dpi. Oczywiście tylko na papierze fotograficznym. Wydrukowanie zdjęcia wielkości 10x15 cm trwa minutę, strony tekstu około 6 sekund.

Oba modele różnią się sposobem drukowania z aparatu cyfrowego. Prostszy, i450, zamiast do komputera można tym samym przewodem USB podłączyć do kamery i wykorzystać jej wyświetlacz, procesor i pamięć do sterowania wydrukiem. Oprócz tego systemu, w droższym modelu, i470D, można przenieść zdjęcia z aparatu za pomocą kart pamięci. Gniazdo obsługuje sześć najpopularniejszych systemów. Drukując z aparatu lub karty trzeba ograniczyć się do rozdzielczości 1200x600 dpi. Drukarki mogą być podłączanie do Maków lub pecetów z systemem Windows. Sterowniki mają kilka funkcji retuszerskich, m. in. redukcji szumów i ożywiania kolorów. Model i450 będzie sprzedawany za 549 zł, a i470D za 699 zł.

Więcej informacji: http://www.canon.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200