Druk dla GIS

Hewlett-Packard oferuje nową rodzinę drukarek wielkoformatowych o dużej szybkości drukowania.

Hewlett-Packard oferuje nową rodzinę drukarek wielkoformatowych o dużej szybkości drukowania.

Wielkoformatowe kolorowe drukarki atramentowe HP DesignJet 1000 są przeznaczone przede wszystkim do wydruku planów, map, projektów i schematów. Nie oferują fotorealistycznej jakości druku, ale cechuje je duża szybkość wydruku.

Drukarki DesignJet 1000 są wyposażone w zestawy czterech niezależnych pojemników z atramentami oraz nowego typu głowic drukujących (tzw. technologia Jet-Express), które mają szerokość 2,5 cm, każda zawiera 512 dysz. Głównie dzięki zastosowaniu tych głowic uzyskano taką szybkość druku.

Nowością są znacznie większe pojemniki na atrament, które mieszczą teraz 350 ml tuszu (to prawie półtora litra atramentu w 4 pojemnikach) oraz podciśnieniowy mechanizm przytrzymywania papieru, który znacznie ułatwia wprowadzanie nowych kartek lub papieru z roli.

Maksymalna fizyczna rozdzielczość drukarek wynosi 600 dpi w kolorze i czerni, ale w tym ostatnim przypadku może być podniesiona programowo do 1200 dpi. Nominalny czas druku podawany przez producenta wynosi od 45 s/str. A1 (tryb draft, mono i kolor) do 8 min/str. A1 (tryb o najwyższej jakości, papier powlekany, kolor).

Obecnie dostępne są dwa modele: DesignJet 1050C, zawierający 16 MB RAM, oraz DesignJet 1055CM z 32 MB RAM (w obu przypadkach maksymalnie 128 MB). W tej drugiej wersji drukarka jest wyposażona dodatkowo w dysk o pojemności 2 GB oraz procesor RIP do obsługi PostScript 3.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200