Druk 3D już możliwy na Windows 8.1

Microsoft opublikował własnie aplikację umozliwiającą korzystanie z drukarek 3D za pośrednictwem systemu Windows 8.1. 3D Builder ma czynić całą sprawę łatwą i wygodną.

<!--more-->

Jak przyznała Kristina Libby na blogu Windows Experience Blog, w Windowsie 8.1 zawarto już natywne wsparcie dla drukarek 3D, a sam system wie czym sa pliki-schematy do tego typu urządzeń. Teraz producent postanowił jednak uprościć drukowanie 3D umieszczając w Windows Marketplace aplikację do drukowania.

Aplikacja jest darmowa, a do pakietu startowego dodano kilka gotowych projektów, które mimo to można dowolnie modyfikować. Libby zaznacza na blogu, że uzytkownicy 3D Buildera nie będa musieli ograniczać się do własnej pomysłowości. Aplikacja ma bez większych problemów czytać także projekty stworzone przy pomocy innych narzędzi, oraz te znalezione w internecie.

Zobacz również:

  • Microsoft opracował to narzędzie AI z myślą o agencjach rządowych USA

Według Microsoft, jeszcze przed świętami wsparcie dla Windows 8.1 zapewnią tacy producenci popularnych drukarek 3D jak MakerBot, 3D Systems, czy TierTime. To dobra wiadomość. Zwłaszcza dla osób, mających wiele wspólnego z projektowaniem, a które w swojej pracy chciałyby korzystać z komputera z Windows 8.1.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200