Drugie wejście Exact Software

Holenderski producent oprogramowania do zarządzanie finansami zamierza aktywniej działać w Polsce.

Holenderski producent oprogramowania do zarządzanie finansami zamierza aktywniej działać w Polsce.

Warszawska firma Cadena Data dołączyła do międzynarodowej grupy Exact Software Group. Exact jest holenderskim producentem oprogramowania finansowo-księgowego, Cadena zaś od 1992 r. była jedynym jego dystrybutorem w Polsce. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, przekształcenie Cadeny w przedstawicielstwo oznacza wsparcie finansowe i promocyjne ze strony centrali w Holandii oraz znaczne umocnienie pozycji na polskim rynku. Przedstawiciele firmy przewidują, że w przyszłości zwiększona będzie sprzedaż dokonywana za pośrednictwem Exact Software Poland, a nie jak było do tej pory, poprzez autoryzowanych dealerów, mających siedziby w największych miastach Polski.

Za rok NT

W tej chwili Exact przygotowuje się do przeprowadzenia serii akcji marketingowych, mających na celu silniejsze zaznaczenie swojej obecności na polskim rynku, jak również promocji sztandarowego produktu, pracującego w sieciach Novell. W połowie przyszłego roku firma zamierza wprowadzić polską wersję swojego systemu finansowo-księgowego pracującego w środowisku Windows NT.

Oprogramowanie Exact Software służy do wspomagania zarządzania finansami i logistyką, kontrolowania procesów produkcyjnych i tworzenia różnego typu raportów i zestawień danych. Obecnie polska wersja dostępna jest jedynie na jedno stanowisko lub dla sieci NetWare. Produkt ten standardowo dostarczany jest w polskiej wersji językowej oraz dodatkowo w języku wymaganym przez klienta.

Oprogramowanie to posiada tzw. budowę pakietowo-modułową. Istnieje siedem niezależnych pakietów, które klienci mogą kupować jednorazowo lub oddzielnie. Są to: księgowość i finanse, gospodarka materiałowa, fakturowanie, realizacja zamówień, produkcja, obsługa klienta oraz realizacja projektów. Każdy z nich ma do wyboru kilka różnych modułów. Jak twierdzą przedstawiciele firmy, w dowolnym momencie można poszerzyć system o kolejne moduły lub pakiety. "W Polsce wiele firm jako pierwszy kupuje pakiet finansowo-księgowy, a dopiero po roku decyduje się na kolejny" - mówi Dorota Łopaciuk z Exact Software Poland.

Zdaniem przedstawicieli Exact Software Poland, program dostosowany jest do polskich regulacji prawnych i posiada standardowo dostarczany zestaw najczęściej wykorzystywanych raportów m.in. rejestry VAT, raporty dla urzędu skarbowego, Głównego Urzędu Statystycznego lub Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Istnieje możliwość budowania własnych za pomocą generatora raportów. Jak zapewnia producent, oprogramowanie to posiada certyfikat Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.

Oprócz produktu, firma zapewnia swoim klientom także jego wdrożenie, konsultacje i szkolenia. Szkolenia odbywają się w dwóch centrach, należących do firmy, które znajdują się w Poznaniu i Warszawie. Obecnie klientami Exact Software w Polsce jest 200 firm, różnej wielkości i profilu działalności, począwszy od międzynarodowych holdingów, poprzez polskie firmy usługowe i handlowe, a ostatnio także produkcyjne (na początku 1996 r. Exact wprowadził na rynek nowy produkt przeznaczony do obsługi produkcji). W Europie firma ma ponad 80 tys. klientów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200