Druga edycja konferencji Computerworld "Agile w biznesie"

W dniach 6-7 grudnia br. w Warszawie odbędzie się druga edycja konferencji Computerworld "Agile w Biznesie". Wśród gości specjalnych znajdą się John Styffe i Jurgen Appelo, współzałożyciele Stoos Network, organizacji wspierającej zmiany w zarządzaniu organizacjami i popularyzującej wykorzystanie zwinnych metodyk w zarządzaniu projektami biznesowymi.

Konferencja jest odpowiedzią rosnącego zainteresowania biznesu koncepcjami i metodykami wykorzystywanymi do tej pory głównie w środowisku programistów takich jak Agile Management, Radical Management, Beyond Budgeting, Agile Leadership, Lean Management, Agile Enterprise, Agile Product Lifecycle Management itp.

W czasie konferencji odbędzie się sesja poświęcona innowacyjności i związanych z nią wyzwaniach. Odpowie ona na pytania jak zmienić organizację i jak zmienić sposób zarządzania, aby sprostać oczekiwaniom klientów i utrzymać konkurencyjność przedsiębiorstwa. Odpowie jak "zwinnie" zarządzać cyklem życia produktu od pomysłu, przez fazę projektowania, wytwarzania i eksploatacji, aby zapewnić innowacyjność i doskonałość operacyjną.

Zobacz również:

  • Bezpeczeństwo IT – nowy paradygmat
  • Jak schrupać scrum na co dzień. Relacja ze Scrum Experience Day 2022
  • Czarna strona Apple, o której się nie mówi

W programie są też prezentacje przygotowane z myślą o przedstawicielach firm które działając "zwinnie" chcą realizować bardziej efektywne projekty dla swoich klientów i dla tych klientów, którzy oczekują, że ich projekty będą zwinnie realizowane. Prelegenci odpowiedzą na pytanie jak negocjować i jak konstruować takie umowy, aby zabezpieczyć interesy obu stron. Pokazane zostanie też jak łączyć podejście tradycyjne z agilem, jak korzystać z różnych metodyk w jednej organizacji, jak zbudować "Ekosystemu Agile".

W czasie konferencji zostaną też pokazane praktyczne przykłady wdrożenia metodyk zwinnych w organizacjach różnej wielkości i o różnej dojrzałości. Natomiast sesja "Agile w praktyce" to sesja prezentująca stosowanie "zwinnych" rozwiązań, w czasie której zostanie pokazane jak przejść od mówienia o zwinności, do bycia zwinnym. Pokazane zostaną zarówno aspekty organizacyjne, ale również kulturowe związane z byciem agile.

Wśród prelegentów konferencji znajdą się m.in. Jurgen Appelo i John Styffe ze Stoos Network, Mariusz Wieteska z Pentacomp Systemy Informatyczne, Tomasz Warchała z Oracle Polska, Daniel Skowroński z Fluid Circle, Michał Rączka z Grupy Allegro, Marek Marszałek z Roche Pharmaceuticals, Sławomir Łukjanow z HolonGlobe, Sebastian Christow z Ministerstwa Gospodarki, Andrzej "Andy" Brandt z Code Sprinters.

Więcej szczegółów na stronie http://konferencje.computerworld.pl/konferencje/agile2/zagadnienia.html

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200