Druga beta Whistlera

Na luty zapowiedziano ukazanie się kolejnej, testowej wersji systemu operacyjnego Whistler.

Jak informuje serwis www.techweb.com, powołując się na nieoficjalne wypowiedzi przedstawicieli Microsoftu, w lutym ukaże się druga wersja beta systemu Whistler, a 2 lub 3 miesiące później - upubliczniona zostanie ostatnia wersja próbna.

Przedstawiciele producenta stwierdzili jedynie, iż wydanie najnowszego systemu w wersji beta 2 nastąpi jeszcze w pierwszym kwartale br.

Zobacz również:

  • Holandia ogranicza korzystanie z Google Chrome i ChromeOS
  • Google Meet stawia na większe możliwości streamingu

Tony Goodhew, kierownik projektu .Net Framework powiedział, że nadzorowany przez niego zespół stara się wprowadzić do kodu bety 2 możliwie najwięcej funkcji technologii .Net, tak by mogli z nich korzystać użytkownicy wydanej niedawno platformy Visual Studio.Net. Nie wiadomo jednak, ile nowych możliwości, jakie ma oferować finalna wersja systemu, znajdzie się w kolejnym wydaniu testowym. W chwili obecnej pewne jest jedynie, iż zaimplementowana zostanie kolejna wersja DirectX 8, Media Player 8 i Internet Explorer 6 wraz z aplikacją Outlook Express.

Microsoft zamierza w połowie przyszłego roku opublikować Whistlera w dwóch wersjach: Personal i Professional. Niektórzy analitycy sądzą jednak, że premiera może opóźnić się o kilka miesięcy.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200