Drony będzie trzeba zarejestrować w FAA przed lutym tego roku

Amerykańskie FAA udostępniło stronę internetową pozwalającą na rejestrację dronów, ale postanowiło niedługo później zawiesić jej funkcjonowanie. Administratorzy spodziewają się ogromnego zainteresowania i chcą być pewni, że serwery nie poddadzą się w czasie świąt.

Federalna Administracja Lotnictwa w Stanach Zjednoczonych (ang. ang. Federal Aviation Administration, FAA) wprowadziła zgodnie z zapowiedziami system rejestracji dronów. Pod nowe przepisy podlegają wszystkie drony ważące powyżej 250 gram.

Użytkownicy takich maszyn będą musieli przed wykonaniem pierwszego lotu zarejestrować się w systemie internetowym i umieścić na swoich dronach dane pozwalające zidentyfikować właściciela. System rejestracji dronów w USA uruchomiono w poniedziałek 21 grudnia.

Strona internetowa pozwalająca wykonać całą procedurę online prezentuje się przejrzyście, a proces wygląda na szybki i sprawny. Posiadacze drona nie powinni na formalności związane z rejestracją swojej maszyny poświęcić dłużej niż kilka minut.

Proces rejestracji zaczyna się od podania adresu e-mail i założenia konta użytkownika. W formularzu należy podać imię, nazwisko i adres oraz potwierdzić znajomość przepisów i podstawowych zasad poruszania się po przestrzeni powietrznej.

Drony będzie trzeba zarejestrować w FAA przed lutym tego roku

System rejestracji dronów w USA

Użytkownicy dronów muszą pamiętać o konieczności utrzymania drona w zasięgu wzroku i nie latać maszyną na wysokości wyższej niż 400 stóp (ok. 122 metrów). Zabronione jest również latanie nad stadionami i niedaleko samolotów, a podczas kontrolowania drona trzeba mieć zawsze ze sobą potwierdzenie rejestracji.

FAA po dwóch dniach postanowiło zawiesić działanie strony ze względu na duże zainteresowanie. Administratorzy serwisu postanowili usprawnić jego działanie, żeby zminimalizować ryzyko awarii w trakcie nadchodzących Świąt.

Federalna Administracja Lotnictwa spodziewa się zwiększenia liczby osób zainteresowanych rejestracją dronów, które trafią w tym roku w Stanach Zjednoczonych pod choinki. Szacuje się, że sprzedało się w ostatnim czasie 400 tys. urządzeń.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200