Droga ku doskonałości

Niemal połowa Polaków (47%) odczuwa potrzebę poszerzania swoich kwalifikacji i umiejętności - wynika z ankiety przeprowadzonej przez Ipsos na zlecenie portalu Nowoczesna Firma we współpracy z Fundacją Obserwatorium Zarządzania.

Polacy chcą uczyć się języków obcych (29% wskazań), zdobywać umiejętności informatyczne (27%), kwalifikacje potrzebne do zdobycia pracy (20%), poszerzać wiedzę związaną z hobby (20%), umiejętności osobiste tj. organizacja czasu, autoprezentacja itp. (18%), zdobywać umiejętności w zakresie zarządzania i umiejętności prowadzenia biznesu (15%) a także wiedzę ogólnospołeczną (19%). W podobnym badaniu przeprowadzonym w 2000 roku tylko 31% Polaków wyrażało zainteresowanie poszerzaniem kwalifikacji.

Potrzebę poszerzania wiedzy i umiejętności w równym stopniu deklarują kobiety i mężczyźni. Częściej są to osoby w wieku 20-24 lat oraz 25-29 lat (odpowiednio 74% i 70% zainteresowanych). Wśród osób, powyżej 30 rok życia zainteresowanie poszerzaniem wiedzy i umiejętności spada. W grupie osób w wieku 50-59 lat zainteresowanie deklaruje to 31%, 8 lat wcześniej odsetek ten wynosił 16%. Najbardziej zainteresowane własnym rozwojem są osoby uczące się i studiujące (72 proc.). Kształcić się chce ponad połowa osób już pracujących, 48% osób zajmujących się domem oraz 52% osób bezrobotnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200