Droga do handlu

Handel elektroniczny będzie głównym kierunkiem działania nowej, internetowej spółki Telekomunikacji Polskiej SA. Szczegółową ofertę poznamy dopiero na przełomie roku.

Handel elektroniczny będzie głównym kierunkiem działania nowej, internetowej spółki Telekomunikacji Polskiej SA. Szczegółową ofertę poznamy dopiero na przełomie roku.

Celem powołania firmy było zaistnienie TP SA na rynku internetowym, na którym w innych krajach zaczynają działać praktycznie wszyscy więksi operatorzy telekomunikacyjni. Internet Telekomunikacja - bo pod taką nazwą spółka występuje - formalnie powinna zacząć funkcjonować w połowie września br. Ostateczna jej nazwa nie została jeszcze zatwierdzona. Organizacją spółki i ustaleniem programu działania od połowy lipca br. zajmuje się kilkuosobowy zespół pod kierunkiem Sławomira Kulągowskiego.

W październiku będzie prowadzona rekrutacja pracowników, zarówno z zewnątrz, jak i z TP SA. Dopiero na przełomie roku spółka powinna przedstawić ofertę swoich usług. "Będziemy dostawcą rozwiązań dla tych, którzy przez Internet chcą sprzedawać swoje produkty i usługi" - twierdzi Sławomir Kulągowski. Oferta obejmuje także pełną obsługę płatności elektronicznych. "Mamy bezpośredni kontakt z największą grupą potencjalnych użytkowników handlu elektronicznego w Polsce i chcemy ten atut wykorzystać" - przekonuje.

W dalszych planach Internet Telekomunikacji leży zbudowanie serwisu katalogowego. W tej dziedzinie firma będzie się raczej nastawiać na współpracę z istniejącymi tego rodzaju serwisami. "Nie wykluczamy przejęć innych firm, to w końcu normalne działania komercyjne na rynku. Naszym celem nie jest jednak całkowita konsolidacja rynku. Konkurencja jest warunkiem koniecznym do jego rozwoju. Chcemy przejąć jedynie zadanie usunięcia przeszkód, tak aby można szybciej pójść naprzód, podobnie jak to się stało po uruchomieniu przez Telekomunikację Polską numeru dostępowego do Internetu" - twierdzą przedstawiciele Internet Telekomunikacji.

Usługi dostępowe w ofercie nowej spółki prawdopodobnie będą mieć charakter uboczny. "Rozpatrujemy różne warianty, ale nie zdecydowaliśmy jeszcze, czy zostaną one scedowane przez Telekomunikację Polską na rzecz nowej spółki" - mówi Sławomir Kulągowski.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200