Drobex z systemem controllingowym

Zakończyło się wdrożenie systemu controllingowego Eureca w Przedsiębiorstwie Drobiarskim Drobex.

W pierwszej kolejności został zbudowany mechanizm rozliczania kosztów. Kierownictwo ma możliwość analizowania rentowności w podziale na produkty i klientów. Projekt wdrożenia obejmował też budowę modelu budżetowego i zaprojektowanie hurtowni danych, która gromadzi dane z najważniejszych obszarów funkcjonalnych przedsiębiorstwa.

Hurtownia danych integruje systemy IT funkcjonujące w Drobeksie, umożliwiając automatyczne przypisanie wykonania do planu i porównywanie wartości. Zapewnia to pełną kontrolę nad realizacją budżetu, a w razie potrzeby korektę założonych planów. Analizy wielowymiarowe i raportowanie to kolejne funkcjonalności systemu. Proces raportowania przebiega sprawniej, wszystkie dane są aktualne i przedstawione w czytelny, graficzny sposób.

"Z pomocą konsultantów Controlling Systems udało nam się zbudować model controllingowy odzwierciedlający specyfikę firmy i odpowiadający naszym potrzebom. Dzięki wdrożeniu systemu Eureca, mamy możliwość kalkulacji technicznego kosztu wytworzenia produktu, który jest podstawą wielu istotnych rozliczeń i analiz. Eureca usprawniła procesy zarządcze w spółce poprzez możliwość generowania i udostępnianie kierownictwu raportów o bieżącej sytuacji. Aktualna i dokładna informacja o kosztach pomaga budować bardziej konkurencyjną ofertę i sprawniej reagować na potrzeby klientów" - mówi Agnieszka Frischke-Kaźmierczak, wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Drobiarskiego Drobex.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200