DrayTek oferuje bezpłatne narzędzie do monitorowania ruchu

DrayTek opracował i udostępnia użytkownikom bezpłatne narzędzie do monitorowania ruchu w sieci zawierającej router DrayTek Vigor. Program Smart Monitor umożliwia stałą kontrolę oraz dostęp do szczegółowych raportów i statystyk obejmujących przepływ informacji w sieci.

Działanie oprogramowania Smart Monitor polega na przechwytywaniu oraz analizowaniu informacji dotyczących takich usług, jak: HTTP, MAIL, WEBDOWN, FTP, IM, P2P oraz TELNET. Aplikacja zachowuje kopie plików, wiadomości e-mail, wiadomości komunikatorów IM oraz adresów url, dając użytkownikowi wgląd w informacje przepływające przez sieć. Dodatkowa funkcja analizowania zebranych danych realizowana jest na podstawie wygenerowanych statystyk obejmujących kategorie ruchu, użytkowników oraz całą sieć.

Do monitorowania użytkowników w sieci wystarczy instalacja oprogramowania Smart Monitor na serwerze. Dla poprawnego działania narzędzia niezbędne jest również podłączenie serwera do interfejsu Port Mirror (tzw. lustrzane odbicie ruchu) znajdującego się w routerze DrayTek.

Zobacz również:

  • Wyjaśniamy czym jest SD-WAN i jakie są zalety tego rozwiązania

Smart Monitor współpracuje z routerami DrayTek Vigor z serii 2930, 2950, 5300, 5500 oraz 5510. Narzędzie znajduje się tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200