DrayTek VigorFly 200: uniwersalny router dla domu

VigorFly 200 to nowy bezprzewodowy router marki DrayTek dla użytkowników domowych. Urządzenie zapewnia szerokopasmowy dostęp do internetu i pełni rolę punktu dostępowego WLAN.

DrayTek VigorFly 200: uniwersalny router dla domu
Wyposażony w interfejs WAN/Ethernet, nowy DrayTek przeznaczony jest dla usług typu DSL TP i sieci kablowych. Dodatkowy port USB pozwala na podłączenie zewnętrznego modemu 3G (jako alternatywnego dostępu do sieci lub łącza zapasowego).

Interfejs LAN stanowi 4-portowy przełącznik z funkcją VLAN, umożliwiającą separację portów, a lokalny serwer DHCP pozwala na przypisanie poszczególnym użytkownikom odrębnych adresów IP. Z kolei wbudowany punkt dostępowy, oparty na standardzie IEEE 802.11n, zapewnia szybkość dochodzącą do 300 Mb/s.

Zobacz również:

  • Cisco wzmacnia bezpieczeństwo dwóch platform sieciowych
Dzięki funkcji WDS można stworzyć bezprzewodowy system dystrybucji, ustawiając punkt dostępowy tak, by pracował w trybach "most" lub "repeater". Z kolei uniwersalny "repeater" umożliwia pracę jako WISP (połączenie z internetem za pomocą wbudowanego modułu WLAN) i AP w tym samym czasie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200