Draft: nowe narzędzie Microsoftu do zarządzania kontenerami

Chociaż Microsoft przejął firmę Deis – specjalizującą się w oprogramowaniu open source zgodnym z platformą Kubernetes – zaledwie klika tygodni temu, to udostępnił już pierwszy opracowany przez nią produkt noszący nazwę Draft.

Jest to narzędzie opracowane z myślą wdrażaniu aplikacji uruchamianych na klastrach z kontenerami Kubernetes. Microsoft przedstawił je w San Francisco na konferencji CoreOS Fest. Dzięki niemu deweloper może za pomocą kilku prostych poleceń mieć wgląd w aplikacje rezydujące w kontenerach.

Microsoft zainteresował się technologią kontenerów stosunkowo niedawno. A trzeba pamiętać, że oprogramowanie Docker zadebiutowało w 2013 roku jako rozwiązanie linuksowe i zostało opracowane jako alternatywa dla platform realizujących podobne zadania, ale bazujących na standardowej technologii VM (wirtualne maszyny).

Zobacz również:

Microsoft wprowadził swego czasu kontenery Docker do oprogramowania Windows Server 2016 i obecnie są one obsługiwane również przez Windows 10. Draft – wspierający takie języki, jak Python, Node.js, Java, Ruby, PHP i Go - bada którego z nich użyto do napisania aplikacji i następnie tworzy pakiet będący menedżerem zarządzającym kontenerami Kubernetes. Oprogramowanie Draft dostępne jest na GitHub.


TOP 200