Dorośli spędzają w Internecie więcej czasu niż młodzież

Badania wykazały, że korzystanie z zasobów Internetu rośnie z wiekiem jego użytkowników.

Młodzież spędza w Internecie mniej niż połowę czasu, jaki poświęcają na to dorośli - wykazały badania przeprowadzone na rynku amerykańskim przez firmy Jupiter Communications oraz Media Metrix.

Młodzi ludzie korzystają z Internetu średnio ok. 5 godzin w miesiącu, podczas gdy dorosłym zabiera to ponad 12 godzin - twierdzi Media Metrix na podstawie badania przeprowadzonego w czerwcu tego roku. Zdaniem przedstawicieli Jupiter Communications, wynika to z faktu, że młodzież żyje zdecydowanie aktywniej, m.in. chodzi do szkoły i na zajęcia pozaszkolne. Poza tym musi dzielić korzystanie z Internetu z pozostałymi domownikami.

Analitycy są zdania, że sytuacja ta nie zmieni się w najbliższym czasie. Nie przyczyni się do tego nawet coraz powszechniejszy dostęp do Internetu w szkołach, ponieważ młodzi ludzie wolą - na razie - spędzać czas w inny sposób.

Badania wykazały, że korzystanie z zasobów online rośnie z wiekiem jego użytkowników. Młodzież w wieku 12-17 lat poświęca na to 303 min. przez 8 dni w miesiącu, podczas gdy osoby od 18 do 34 roku życia spędzają w sieci średnio 656 minut przez 13 dni w miesiącu. Najwięcej czasu w Internecie spędzają natomiast ludzie w wieku 35-49 lat, którzy poświęcają temu zajęciu miesięcznie aż 804 minuty w ciągu 15 dni.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200