Domowy filtr spamu

Na rynku amerykańskim pojawiło się nowe urządzenia antyspamowe - Spam Cube, przeznaczone dla użytkowników domowych. Może ono obsłużyć do czterech komputerów.

Spam Cube włącza się do domowej sieci komputerowej pomiędzy modemem kablowym lub DSL, a routerem sieciowym, albo bezpośrednio pomiędzy komputerem i modemem, w wypadku braku sieci. Urządzenie obsługuje dwa porty 10/100 Mb/sek.

Z chwilą skonfigurowania urządzenia, z pomocą dołączonego oprogramowania, Spam Cube jest gotowy do filtrowania spamu, niezależnie od tego jaki klient pocztowy używany jest przez użytkownika - w tym również klient sieciowy, jak np. Gmail. Oprogramowanie wbudowane w Spam Cube rozpoznaje spam różnymi technikami, m.in. na podstawie czarnych list domen znanych spamerów czy typowych dla spamu słów kluczowych.

Zobacz również:

Według zapewnień producenta, Spam Cube filtruje od 96 do 99 proc. spamu i może obsłużyć nielimitowaną liczbę klientów poczty elektronicznej. Urządzenie kosztuje 150 USD, a dodatkowa roczna subskrypcja usługi Security OnDemand - 52 USD.


TOP 200