Domowy LAN przez radio

Firma Alcatel prezentuje system Speed Touch Wireless, umożliwiający budowę bezprzewodowych sieci domowych.

Alcatel zaprezentował nowe i jak utrzymuje producent, rewolucyjne rozwiązanie, na bazie którego można stworzyć domową sieć komputerową. Zaprezentowany przez Alcatela system umożliwia proste połączenie ze światem komputerów PC i innych urządzeń internetowych przy wykorzystaniu wspólnego szerokopasmowego łącza ADSL. System Speed Touch Wireless jest oparty na bezprzewodowym standardzie sieciowym - IEEE 802.11b. Dzięki jego zastosowaniu użytkownicy mogą zbudować lokalną sieć domową bez konieczności łączenia urządzeń okablowaniem.

Centralnym urządzeniem jest modem podłączony do sieci DSL, który bezprzewodowo komunikuje się ze znajdującymi się w obrębie jednego obiektu komputerami PC, mającymi wbudowane interfejsy sieci bezprzewodowej lub wyposażonymi w karty klienta bezprzewodowej sieci LAN. System Speed Touch Wireless umożliwia bezprzewodowe przesyłanie danych z szybkością do 11 Mb/s i może objąć swym zasięgiem obszar 3000 m2.

Zobacz również:

  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?
  • WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian

Jednostka centralna Speed Touch Wireless może obsługiwać do 64 urządzeń.

Więcej informacji:

www.alcatel.pl

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200