Dobrze poinformowana elektrownia

W Elektrowni Bełchatów SA od września trwa wdrożenie Systemu Informowania Kierownictwa (SIK). Projekt prowadzi warszawska spółka Mineral Midrange - partner firmy Cognos w Polsce.

System SIK będzie składał się z trzech głównych modułów. Pierwszym z nich jest hurtownia danych, budowana z wykorzystaniem oprogramowania Cognos DecisionStream i bazy Oracle, która będzie działać na platformie IBM RS/6000. Następny element to system przetwarzania analitycznego w trybie online. Funkcjonalność tę zapewni system Cognos PowerPlay instalowany na intelowskim serwerze IBM xSeries. „Warstwę prezentacyjną” będzie stanowić Cognos Upfront – personalizowany system raportowania, dostępny przez Internet w ramach przyznanych uprawnień.

W hurtowni danych będą gromadzone dane z wielu źródeł – m.in. poszczególnych modułów systemu ERP (IFS) oraz wykorzystywanych w Elektrowni Bełchatów rozwiązań dedykowanych dla branży energetycznej. Zakończenie projektu jest planowane na II kw. 2003 r.

Zobacz również:

Elektrownia „Bełchatów” SA ma 20-proc. udział w krajowym rynku energii i jest największą elektrownią opalaną węglem brunatnym w Europie.


TOP 200