Dobry kwartał MCI

Skonsolidowane przychody MCI Management w II kw. br. przekroczyły 38,6 mln zł. W całym I półroczu fundusz miał 58,43 mln zł i 4,38 mln zł zysku, co jest rekordowym wynikiem w historii spółki.

Skonsolidowane przychody MCI w II kw. 2004 r. wzrosły ponad trzykrotnie (8,59 mln zł w II kw. 2003), ale obejmował dodatkowe spółki - Travelplanet.pl SA, GeoTechnologies Sp. z o.o. i One-2-One.

MCI spodziewa się jeszcze lepszych wyników funduszu w kolejnych kwartałach, m.in. dzięki ogólnej poprawie koniunktury oraz planowi wyjścia z kilku przedsięwzięć (np.Travelplanet.pl). Przypomnijmy, że MCI chce jednocześnie inwestować w koleje spółki. W latach 2004-2006 MCI zamierza przeznaczyć na nowe projekty ok. 30 mln EUR, z czego 20 mln EUR w ramach funduszu TechVenture 2.0, który w przyszłym roku MCI chce powołać wraz z kilkoma partnerami. Jeszcze w tym roku MCI zainwestuje w 2 - 4 nowe przedsięwzięcia.

Zobacz również:

  • Indie znoszą zakaz wykorzystywania kart operatora MasterCard
  • 8 koncepcji biznesowych, które liderzy IT powinni opanować

Kwartalne wyniki MCI są także dostępne w naszej interaktywnej tabeli TOP200, w której zgromadziliśmy dane finansowe polskich spółek IT w latach 1994-2004.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200