Dobre wyniki finansowe Fortinet

Firma Fortinet przedstawiła wyniki finansowe za trzeci kwartał 2023 roku, który zakończył się 30 września i pochwaliła się wzrostem o 16% w skali rok do roku.

Fot. Burak The Weekender/Pexels

W minionym kwartale finansowym Fortinet odnotował przychody na poziomie 1,33 mld USD, co oznacza wzrost o 16% rok do roku. Przychody z tytułu usług wyniosły 868,7 mld USD (wzrost o 28% r/r), a kwota zafakturowanych zamówień wyniosła 1,49 mld USD (wzrost o 6% r/r).

„W sytuacji, gdy rynek rozwiązań ochronnych dla sieci odnotowuje wolniejszy wzrost, ponieważ popyt na produkty powraca do normalnego poziomu po dwóch latach zwiększonego wzrostu, wykorzystujemy naszą skalę, możliwości rynkowe oraz wiedzę inżynierską, aby skupić uwagę na szybciej rozwijających się rynkach SASE i Security Operations, oprócz dalszego koncentrowania się na rozwiązaniach ochronnych dla sieci” – powiedział Ken Xie, założyciel, prezes i dyrektor generalny Fortinet. „Jesteśmy dobrze przygotowani do tego, aby wykorzystać pojawiające się możliwości rozwoju dzięki naszemu zintegrowanemu systemowi operacyjnemu FortiOS, wiodącej pozycji w branży zapór sieciowych i SD-WAN oraz wyjątkowym rozwiązaniom dla rynków SASE i Security Operations”.

Zobacz również:

  • Bezpieczeństwo w chmurze publicznej nadal priorytetowe
  • Fortinet ogłosił wyniki finansowe za drugi kwartał 2023 roku
  • Bezpieczeństwo kodów QR w praktyce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200