Dobre rozdanie

Unisys wprowadzi na rynek 8-procesorowe serwery dla Windows NT.

Unisys wprowadzi na rynek 8-procesorowe serwery dla Windows NT.

W III kwartale br. Unisys wprowadzi na rynek dwa nowe wydajniejsze serwery. Firma zaprezentowała już 8-procesorowy serwer Aquanta ES5085, wyposażony w procesory Pentium III, i oparty na technologii CMOS serwer ClearPath HMP IX6800 - najsilniejszy z produktów Unisysa.

Dla małych i średnich...

Aquanta ES5085 jest pierwszym z 8-procesorowych serwerów Unisysa. Będzie on dostarczany z procesorami Pentium III Xeon o częstotliwości 500 MHz. Według zapewnień producenta, maszyna ta ma być 2,5 razy wydajniejsza od serwera Aquanta QS/2, wyposażonego w cztery procesory Pentium II Xeon 400 MHz. Nowe serwery Unisysa są zapowiedzią strategii firmy, mającej na celu stworzenie maszyn pracujących na bazie procesorów Intela, mogących osiągnąć wydajność taką, jaką zapewniają serwery z procesorami typu RISC, pracujące pod kontrolą Unixa.

Wraz z ES5085 nabywca otrzyma oprogramowanie Enterprise Server Software 1.1, które umożliwi partycjonowanie zasobów serwera, pozwalając indywidualnie przydzielać procesory do realizacji oddzielnych zadań. Dzięki temu będzie możliwe uruchamianie na jednym serwerze kilku kopii systemu operacyjnego oraz aplikacji, a jednocześnie zarządzanie nimi z poziomu centralnej konsoli. ESS 1.1 jest już w pełni zintegrowany z narzędziem administracyjnym NetworkIT firmy Computer Associates.

Unisys wprowadził także na rynek nowy, 2-procesorowy serwer Aquanta ES2023 - najmniejszy obecnie z serwerów oferowanych przez tę firmę. Sugerowana cena ES2023 wynosi 2500 USD.

... i dla największych

Unisys zaprezentował także maszynę ClearPath HMP IX6800 - dotychczas najsilniejszy serwer Unisysa, oparty na procesorach CMOS. Według zapewnień firmy, jest on o ok. 60% wydajniejszy niż dostępny na rynku ClearPath HMP IX5800. Tak duży wzrost wydajności umożliwił znaczne obniżenie współczynnika wydajność/cena. Obecnie cena pojedynczego MIPS-a wynosi nie 8000 USD, lecz mniej niż 3000 USD. Nowy serwer pojawi się oficjalnie na rynku w III kwartale br.

Architektura HMP (Heterogeneous Multiprocessing) pozwala na zainstalowanie w serwerach ClearPath do 4 wieloprocesorowych kart serwerowych z systemami Windows NT lub UnixWare. Dzięki takiemu rozwiązaniu na jednej maszynie mogą równolegle pracować aplikacje klasy mainframe i przeznaczone do systemów Microsoftu i SCO.


TOP 200