Do systemu Windows 11 wkroczyły nowe widgety

Microsoft zaczął w tym tygodniu wprowadzać do komputerów Windows 11 zapowiadane od jakiegoś czasu rozwiązanie, które użytkownicy powitają zapewne z zadowoleniem. Chodzi o nowy rodzaj widgetów zawierających różne przydatne informacje (takie jak pogoda, informacje finansowe, giełdowe, sportowe czy generalnie najświeższe wiadomości), które będą się pojawiać na pasku zadań.

Grafika: Microsoft

Ważne jest przy tym to, że nowe widgety będą aktualizowane na bieżąco. Firma wprowadziła co prawda na początku tego roku do systemu Windows 11 widget wyświetlający informacje o pogodzie, było to jednak bardzo proste i w gruncie rzeczy mocno statyczne rozwiązanie. Nowe widgety są natomiast aktualizowane na bieżąco, można powiedzie iż w trybie online. Co istotne, tym razem użytkownicy komputerów nie mogą wyłączyć takich pojawiających się na żywo powiadomień.

Microsoft wprowadza nowe widgety za pośrednictwem zaktualizowanego pakietu Windows Web Experience Pack. Jest jeden z kilku różnych sposobów, jakie Microsoftu ma do dyspozycji chcąc modyfikować system Windows 11.

Zobacz również:

  • Google udostępnia AI Gemma dla developerów
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Wprowadzenie do systemu Windows 11 nowego rodzaju widgetów pokazuje, że Microsoft zdecydował się modyfikować system Windows 11 w bardziej dynamiczny sposób niż ma to miejsce obecnie, chcąc w ten sposób sprostać zgłaszanym ostatnio przez użytkowników oczekiwaniom,, Chodzi tu szczególnie o użytkowników biznesowym, chociaż również indywidualnych. Można więc oczekiwać iż w przyszłości użytkownicy systemu Windws 11 będą zaskakiwani coraz częściej podobnymi modyfikacjami, jak ta wprowadzająca do takich komputerów nowy system widgetów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200