Do serwerów linii Power10 dołączyły nowe systemy obliczeniowe

IBM poszerza ofertę w obszarze serwerów linii Power10 o cztery nowe systemy należące do klasy średniej, nadając im nazwy Power S1014, Power S1022, Power S1024 i Power E1050.

Grafika: IBM

Najsilniejszy z nowych serwerów nosi nazwę E1050 i zawiera cztery gniazda na układy CPU. Na drugim biegunie mamy jednogniazdowy serwer Power S1014. Do tego dochodzą dwugniazdowe serwery S1022 i S1024.

Architektura serwerów linii Power10 różni się zasadniczo od architektury serwerów x86. Wszystkie serwery tej linii bazują na silnych silnych procesorach zawierających 12 rdzeni, które są w stanie obsługiwać razem 120 wątków obliczeniowych.

Zobacz również:

  • HPE wzbogaca ofertę software-defined storage
  • To narzędzie pozwala w maksymalnym stopniu wykorzystać moc komputera kwantowego

Nowe serwery mogą pracować pod kontrolą kilku systemów operacyjnych: AIX (firmowa wersja systemu Unix), Linux oraz system operacyjny OS/400 klasy średniej. Aby zoptymalizować wdrażanie obciążeń w chmurze lokalnej i publicznej, wszystkie serwery mają spójną automatyzację i zarządzanie oparte na oprogramowaniu Red Hat OpenShift i użytkownicy zarządzają nimi za pomocą narzędzia IBM Cloud Pak.

IBM zmodyfikował też niedawno swoją ofertę i proponuje klientom nowy model cenowy oparty w całości na realnym zużyciu serwera (znany pod nazwą pay-as-you-go), jako alternatywę wobec zakupu sprzętu. Big Blue ma również w ofercie usługę chmury publicznej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200