Do rąk własnych

Unisys proponuje pakiet produktów e-@ction Content Management, usprawniający zbieranie, organizację i dystrybucję informacji.

Unisys proponuje pakiet produktów e-@ction Content Management, usprawniający zbieranie, organizację i dystrybucję informacji.

Pod koniec ub.r. Unisys ogłosił zmianę strategii działania pod hasłem dostarczania klientom rozwiązań zapewniających im wymierne korzyści w szybko zmieniającym się świecie ekonomii cyfrowej. Pakiet Unisys e-@ction Portfolio jest zestawem usług, rozwiązań i technologii dziedzinowych (np. dla bankowości lub obsługi klientów) oraz ogólnych (np. zapewnienie bezpieczeństwa, udostępniania informacji, zarządzanie wiedzą).

Na początku lutego br. Unisys ogłosił kolejny produkt z tego pakietu: e-@ction Content Management, przeznaczony do zbierania informacji z wielu źródeł, organizacji i dystrybucji jej personalizowanej wersji dla pracowników firmy, klientów, partnerów oraz udostępniania w sieci Web.

Brama zawartości

Pakiet e-@ction Content Management zawiera "uniwersalną bramę informacyjną" e-@ction Active Content Gateway, złożoną z modułów do zbierania zawartości, zapamiętywania i zarządzania nią, dystrybucji informacji do różnych rodzajów urządzeń wyjściowych oraz modułów do obsługi administracyjnej pakietu. Obecnie dostępne są moduły do zbierania informacji z agencji prasowych i informacyjnych, przeszukiwania i indeksowania informacji z Internetu oraz skanowania dokumentów papierowych i przekształcania ich do postaci elektronicznej.

Zarządzanie zbieraną informacją odbywa się w środowisku aktywnych agentów, monitorujących nadchodzące informacje i kierujących je do bazy oraz do określonych użytkowników systemu. Do zapamiętywania informacji Unisys stosuje internetową bazę danych Oracle8i, pozwalającą na zapisywanie dowolnych typów informacji, w tym sekwencji wideo, ścieżek dźwiękowych, tekstów, grafiki i standardowych danych numerycznych.

Dystrybucją informacji zajmują się liczne, specjalizowane moduły, umożliwiające użytkownikom systemu dostęp do personalizowanej informacji, zależnie od tego, jakimi urządzeniami aktualnie się posługują. Dynamic Web Builder tworzy dynamiczny portal Web, Web Port zaś witrynę publicznego dostępu z sieci. Opracowany we współpracy z Ericssonem WAP Port pozwala na dostęp do informacji z telefonów komórkowych. Moduł Targeted Delivery Port dostarcza w czasie rzeczywistym informacje dostosowane do profilu użytkownika.

Moduły administracyjne zapewniają obsługę współpracy z klientami systemu, zarządzanie kluczowymi usługami i bazą danych.

Zarządzanie zawartością w działaniu

Pakiet produktów e-@ction Content Management został opracowany w Europie i zastosowany w kilku europejskich systemach informacyjnych.

Organizacja Autostrade, zajmująca się obsługą ponad połowy autostrad we Włoszech, używa systemu do dostarczania informacji o stanie ruchu na autostradach swoim pracownikom (w sposób zależny od ich potrzeb i aktualnych możliwości dostępu). Udostępnia je w sieci Web oraz dostarcza lokalnym stacjom telewizyjnym w formie plików wideo, przesyłanych elektronicznie (streaming video) w miarę pojawiania się sytuacji krytycznych dla zachowania ciągłości ruchu.

Banca Popolare di Novara posługuje się systemem w celu udostępniania pracownikom informacji firmowych i wycinków prasowych przez dystrybucję części informacji do wszystkich oraz personalizowane przesyłanie do wybranych osób.

Również Unisys posługuje się systemem e-@ction Content Management dla dostarczania informacji pracownikom oraz współpracy z klientami i partnerami.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200