Do przodu, choć powoli

Według opublikowanego niedawno raportu firmy Gartner Dataquest na rynku przełączników Ethernet dla sieci lokalnych w regionie EMEA (Europe, Middle-East Africa) do końca roku zostanie sprzedanych ponad 53 mln portów. Oznacza to wzrost o 19 proc. w stosunku do roku poprzedniego.

Według opublikowanego niedawno raportu firmy Gartner Dataquest na rynku przełączników Ethernet dla sieci lokalnych w regionie EMEA (Europe, Middle-East Africa) do końca roku zostanie sprzedanych ponad 53 mln portów. Oznacza to wzrost o 19 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jak szacują specjaliści, w 2006 r. zostanie sprzedanych ponad 71 mln portów.

Według ocen analityków Gartnera sektor przełączników dla sieci LAN rozwijał się najlepiej właśnie w regionie EMEA, choć wzrost nie był tak imponujący, jak w 2000 r., kiedy to wyniósł 66 proc. (w stosunku do 1999 r.).

Zobacz również:

Natomiast wartość przychodów ze sprzedaży wzrosła jedynie o 1,7 proc., co jest wynikiem bardzo przeciętnym, jeśli się go porówna z ubiegłorocznym 46-proc. wzrostem.

Rynek EMEA przełączników LAN jest ciągle zdominowany przez Cisco Systems. Wartość sprzedaży tej firmy stanowi 65 proc. sumarycznych obrotów w regionie EMEA. Udział Cisco mierzony liczbą sprzedanych portów wynosi 40 proc.


TOP 200