Do aplikacji WhatsApp wkroczyły awatary

Mark Zuckerberg ogłosił dzisiaj, że firma Meta zdecydowała się wphttps://konsola.idg.pl/konus/serwis/10rowadzić do swojej aplikacji WhatsApp awatary, dzięki czemu jej użytkownicy mają obecnie do dyspozycji nowy, wzbogacony o grafikę sposób komunikowania się z przyjaciółmi i rodziną.

Grafika: Meta

Umieszczając taki komunikat na swoim blogu, Mark Zuckerberg napisał, „wprowadzamy awatary do WhatsApp! Teraz możesz używać swojego awatara jako naklejki na czacie. Wkrótce pojawi się jeszcze więcej stylów postaci we wszystkich naszych aplikacjach”. Oznacza to, że użytkownicy aplikacji mogą teraz tworzyć spersonalizowane awatary i używać je jako swojego zdjęcia profilowego WhatsApp. Nowa aktualizacja pozwoli również na udostępnienie nowego awatara jako jednej z 36 niestandardowych naklejek.

Awatar reprezentuje cyfrową i graficzną wersję użytkownika aplikacji. Może on je utworzyć z miliardów kombinacji rozmaitych fryzur, rysów twarzy i ubiorów. WhatsApp pozwala teraz używać spersonalizowanego awatara jako zdjęcia profilowego, a użytkownik ma również do dyspozycji 36 niestandardowych naklejek odzwierciedlających wiele różnych dotyczących w danym momencie emocji i czynności.

Zobacz również:

  • Czy Elon Musk reaktywuje usługę Vine?
  • Telegram chce, aby z jego usługi zaczął korzystać biznes
  • Uwaga – w tym tygodniu niektóre smartfony przestaną obsługiwać usługę WhatsApp

Wysłanie awatara jest szybkim i atrakcyjnym sposobem na podzielenie się emocjami ze znajomymi i z rodziną. Może to też być doskonały sposób zaprezentowania siebie bez użycia prawdziwego zdjęcia, co zwiększa poczucie prywatności. Ponieważ wiele osób będzie miało po raz pierwszy okazję utworzyć awatar, firma zapowiada wprowadzanie coraz to nowych udoskonaleń, takich jak oświetlenie, cieniowanie, tekstury fryzur i nie tylko, aby z czasem awatary stawały się jeszcze lepsze.

Źródło: Meta/hkstrategies.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200