Do aplikacji Paint wkroczy technologia AI

Microsoft pracuje nad nowym narzędziem wykorzystującym technologię AI, które zostanie w najbliższej przyszłości wprowadzone do wchodzącej w skład systemu Windows 11 aplikacji Paint. Jak nietrudno się domyśleć, pozwoli ono użytkownikom tej aplikacji tworzyć grafikę.

Narzędzie nosi nazwę Paint Cocreator, jest już testowane przez wybranych użytkowników systemu Windows 11 i bazuje na opracowanej przez firmę OpenAI platformie DALL-E, która służy do przetwarzania tekstu na grafikę. Podobnie jak większość narzędzi tego typu, Paint Cocreator utworzy obrazy po przeanalizowaniu treści pliku tekstowego opracowanego przez użytkownika. Wtedy pokazuje użytkownikowi trzy różne grafiki, spośród których użytkownik wybiera tą, które odpowiada najlepiej jego oczekiwaniom. Może też wprowadzić do niej swojej poprawki, używają oczywiście do tego aplikacji Paint.

Aby mieć pewność, że narzędzie Paint Cocreator będzie używane we właściwy i odpowiedzialny sposób, Microsoft zamierza kontrolować ten proces. Chodzi głównie o to, aby użytkownik nie tworzył grafik uznawanych powszechnie za obraźliwe, szkodliwe czy nieobyczajne. Będzie to realizowane za pomocą odpowiedniego filtru, która dokona automatycznie oceny grafiki i zadecyduje, czy nadaje się ona do rozpowszechniania.

Zobacz również:

  • Największe problemy sztucznej inteligencji od OpenAI
  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?

Firma OpenAI pracuje już nad kolejną wersją kreatora obrazów DALL-E. Narzędzie nosi nazwę DALL-E 3 i jak tylko będzie gotowe, zostanie zapewne dołączone do aplikacji Paint. Warto przypomnieć, że Microsoft jest twórcą narzędzia stand aplone noszącego nazwę Bing Image Creator, które bazuje na platformie DALL-E i wchodzi w skład chatbota Bing AI.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200