Do Chin powraca koronawirus - Foxconn wstrzymuje produkcję

Koronawirus powrócił do Chin. Fabryki stanęły, a firmy robią co mogą, aby zminimalizować straty i nie doprowadzić do scenariusza z początku 2020 roku.

Chiny szybko i skutecznie poradziły sobie z opanowaniem sytuacji epidemiologicznej po wystąpieniu pandemii koronawirusa. Niestety ostatnimi czasy zauważalnie wzrosła liczba zakażeń w Shenzhen. Rząd postanowił zablokować centrum technologiczne znajdujące się w tym mieście, a to oznacza konsekwencje dla wielu firm.

Jedna z siedzib Foxconn
Źródło: foxconn.com

Jedna z siedzib Foxconn

Źródło: foxconn.com

W Shenzhen swoje fabryki posiada największy poddostawca Apple - firma Foxconn, która produkuje tam między innymi smartfony Apple iPhone - flagowy i najważniejszy produkt giganta z Cupertino.

Zobacz również:

  • Potężne inwestycje TSMC w Japonii
  • Badacze odkryli najszybszy na świecie półprzewodnik

Tajwański producent posiada w Shenzhen swoją flagową fabrykę oraz siedzibę w Chinach. Niedaleko znajduje się również drugi zakład produkcyjny w Guanlan. Foxconn zdecydował się zawiesić pracę obu fabryk. Firma wydała oficjalne oświadczenie prasowe, w którym zapewnia, że przekierowano produkcję do innych fabryk zlokalizowanych w Chinach. Foxconn robi, co może, aby uniknąć opóźnień i spadku wydajności. Producent nie określił kiedy fabryki powrócą do działania.

Rząd Chin zdecydował się na nakazanie działalności gospodarczej w mieście Shenzhen do 20 marca 2022 roku. Decyzja została podjęta po wzroście aktywnych przypadku koronawirusa.

Na szczęście aktualnie popyt na elektronikę jest niski. W pierwszym kwartale sprzedaje się mniej urządzeń, co ma związek z niedawnym sezonem świątecznym. Dzięki tym spadkom Foxconn prawdopodobnie uniknie opóźnień w produkcji sprzętu dla firmy Apple.

Foxconn poinformował, że nie spodziewa się, aby blokada produkcji wpłynęła zauważalnie na wyniki finansowe oraz działalność przedsiębiorstwa. Firma zanotowała 1% spadek na giełdzie w Tajpej w poniedziałek - 14 marca 2022 roku.

W sobotę - 12 marca 2022 roku w Chinach odnotowano 3300 nowych przypadków zakażenia koronawirusa. W związku z gwałtownym wzrostem władze wprowadzają surowe obostrzenia pandemiczne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200