Do ChatGPT dodano wtyczki przeszukujące internet

Subskrybenci ChatGPT Plus będą mogli wkrótce korzystać z usługi generatywnej sztucznej inteligencji do przeszukiwania internetu. W tym tygodniu wprowadzono funkcję wtyczek stron trzecich.

MicroStockHub/ Getty Images

Płatni subskrybenci ChatGPT zyskali właśnie dostęp do wtyczek umożliwiających dostęp do stron internetowych i wyszukiwania internetowego Bing, jak podaje wspierany przez Microsoft OpenAI, twórca generatywnej aplikacji sztucznej inteligencji.

System wtyczek został po raz pierwszy szczegółowo opisany w marcu i pozwala generatywnej sztucznej inteligencji korzystać z ponad 70 usług stron trzecich, w tym Instacart, Expedia, Klarna, OpenTable i innych. Usługi będą dostępne w wersji beta, poprzez nowy panel beta na ChatGPT Plus, jak można przeczytać w poście na blogu OpenAI.

Zobacz również:

  • Blaski i cienie AI
  • Copilot Pro czyli subskrypcja na AI - wkraczamy w nową erę usług?

Integracja ChatGPT z tymi usługami opiera się na jego natywnej inteligencji, aby wiedzieć, kiedy pewne żądania mogą być spełnione za pośrednictwem usługi innej firmy. „Choć nie jest to idealna analogia, wtyczki mogą być 'oczami i uszami' dla modeli językowych, dając im dostęp do informacji, które są zbyt aktualne, zbyt osobiste lub zbyt specyficzne, aby mogły być zawarte w danych treningowych”, napisano na blogu OpenAI w marcu. „W odpowiedzi na wyraźne żądanie użytkownika, wtyczki mogą również umożliwić modelom językowym wykonywanie bezpiecznych, ograniczonych działań w jego imieniu, zwiększając ogólną użyteczność systemu”.

Stąd ChatGPT może być używany do wyszukiwania rezerwacji restauracji, rezerwacji podróży i tak dalej poprzez te wtyczki.

OpenAI zwiększa bezpieczeństwo ChatGPT

OpenAI ujawniła, że przeprowadziła ważne ćwiczenia w tzw. „czerwonym” zespole i pracowała nad wyeliminowaniem potencjalnie nadużywanych scenariuszy, takich jak wykorzystanie wtyczek do wykonywania wstrzyknięć podpowiedzi, nadużywania informacji wysyłanych do wtyczki lub nawet wysyłania spamu. Jedną z wtyczek, opracowaną wewnętrznie przez OpenAI, jest „Przeglądanie”. Podczas gdy ChatGPT wcześniej mógł odpowiadać na pytania tylko na podstawie swoich danych treningowych - które obejmowały znaczne połacie Internetu, ale nie mogły uwzględniać żywych lub bardzo aktualnych treści internetowych - wtyczka przeglądania może korzystać z interfejsu API Microsoft Bing, aby przeszukiwać sieć w poszukiwaniu odpowiedzi na niektóre pytania.

Według analityka Gartnera, Aruna Chandrasekharana, naprawia to piętę achillesową ChatGPT. „ChatGPT jest dość statyczną aplikacją - gdzie model bazowy ma datę graniczną szkolenia, poza którą może nie mieć dokładnych informacji” - powiedział. „To rozszerza ilość treści, które mogą omówić, wychodząc poza korpus szkoleniowy do świeżych informacji z dnia dzisiejszego”.

OpenAI przyznało, że funkcja przeglądania stron internetowych „wiele zawdzięcza pracy Microsoftu” nad identyfikacją wiarygodnych źródeł i dokładnych informacji, a także działa w „trybie „ treścią. Rozwiązanie zaprojektowano tak, aby respektować pliki robots.txt, co oznacza, że nie będzie indeksować stron, które je o to proszą, i nie jest przeznaczone do zapewnienia jakiegokolwiek rodzaju automatycznego indeksowania sieci.

Wtyczki, w tym przeglądania, będzie toczyć się do użytkowników ChatGPT w płatnej warstwy, która została nazwana ChatGPT Plus na jego wydaniu w lutym. Za 20 dolarów miesięcznie użytkownik ma nieprzerwany dostęp do ChatGPT (inni użytkownicy mogą nie mieć dostępu do usługi w godzinach szczytu), dostęp priorytetowy dla szybszej reakcji i wczesny dostęp do nowych funkcji, takich jak wtyczki. Użytkownicy ChatGPT Plus mogą uzyskać dostęp do nowych funkcji w zakładce „funkcje beta” w menu ustawień.

Źródło: Computerworld.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200