Dlaczego połowa użytkowników Android myśli o przejściu na iOS?

Najnowsze badania wskazują, że użytkownicy Androida poważnie myślą o przesiadce na iOS. Co skłania ich do zakupu iPhone'a?

Wojna pomiędzy Androidem, a iOS trwa w najlepsze. To dwie najpopularniejsze platformy dla urządzeń mobilnych, które dodatkowo różnią się podejściem do budowy oprogramowania o 180 stopni.

Użytkownicy Androida rozważają przejście na iOS
Źródło: macworld.com

Użytkownicy Androida rozważają przejście na iOS

Źródło: macworld.com

Część użytkowników skłania się ku zamkniętemu oprogramowaniu od Apple, które jest prostsze w obsłudze, oferuje lepszy ekosystem oraz znacznie dłuższe wsparcie producenta. Inni nie wyobrażają sobie pracy na zamkniętym systemie operacyjnym i wolą swobodę, którą daje im Android będący oprogramowaniem typu open-source.

Zobacz również:

  • Apple odkłada projekt budowy autonomicznego samochodu elektrycznego na półkę
  • Google ostrzega przed monopolem Microsoftu w chmurze
  • Pierwsza aktualizacja dla Galaxy S24 - poprawiono ekran i aparat

Ostatnie badania pokazują, ze wielu użytkowników Androida rozważa przejście na system operacyjny od Apple. Jako główny powodów podają swoje obawy o ochronę prywatności i bezpieczeństwa na urządzeniach pracujących pod kontrolą Androida.

Z badań firmy Beyond Identity przeprowadzonych wśród 1000 dorosłych amerykanów wynika, że 49% użytkowników urządzeń z Androidem rozważa wymianę urządzenia na iPhone'a. Uważają oni, że system Apple jest bezpieczniejszy i lepiej chroni prywatność.

Badanie ujawnia również, że posiadacze Androida częściej niż właściciele iPhone'ów doświadczają naruszeń bezpieczeństwa. Zaledwie 20% właścicieli Androida stwierdziło, że nigdy nie doświadczyło naruszenia bezpieczeństwa. Tymczasem 30% właścicieli iPhone'ów stwierdziło, że nigdy nie zostało naruszone ich bezpieczeństwo.

Do aktualnych zagrożeń na Androidzie zaliczamy głównie fałszywe aplikacje z wirusami, które coraz cześciej przedostają się do oficjalnego sklepu z aplikacjami - Google Play.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200