Dla tych, co pierwszy raz...

To rubryka dla tych, którzy sięgnęli po Computerworld, mimo iż nie mają pojęcia o komputerach; uważają, że nigdy nie nauczą się z nich korzystać bez dyplomu studiów informatycznych; mają sto argumentów przeciw i sto pierwszy najważniejszy - JESTEM ZA STARY(A).

To rubryka dla tych, którzy sięgnęli po Computerworld, mimo iż:

 • nie mają pojęcia o komputerach;
 • uważają, że nigdy nie nauczą się z nich korzystać bez dyplomu studiów informatycznych;
 • mają sto argumentów przeciw i sto pierwszy najważniejszy - JESTEM ZA STARY(A)".

  Nie wierzmy w to. Obsługa komputera wymaga tylko sprawnego czytania i pisania (po polsku).

  Zakładamy, że motywację do pracy przeciętnego Czytelnika CW wspierają ostatnie wyniki badań naukowców, wykazujących ścisłe powiązanie aktywności umysłowej człowieka ze stanem jego zdrowia i długością życia.

  Już widzę uśmieszek tej pani z księgowości: „Komputer i zdrowie? Przecież wszyscy wiedzą, że to promieniuje".

  Droga Pani. Faktycznie, promieniuje. Jednak wychodzenie z pokoju w momencie, gdy ktoś włącza monitor komputera, jest działaniem nieprzemyślanym. Promieniowanie emitowane przez monitor jest nieistotne w porównianiu z dawką, którą otrzymała Pani, oglądając przygody bohaterów „Dynastii" na ekranie kolorowego telewizora marki Rubin. A żeby Pani jeszcze wiedziała, co mówią o Pani współpracownicy... Myślę, że nie warto dawać im powodów do tego typu żartów.

  Proszę od czasu do czasu poczytać tą rubrykę. Może za jakiś czas okaże się, że ta maszyna nie jest taka straszna. Może warto wyzbyć się uprzedzeń wobec niej? A wyobraża Pani sobie miny kolegów, kiedy któregoś dnia sama włączy Pani komputer i ot tak, od niechcenia, zademonstruje zdumionym kolegom jego mało znane możliwości?

  Publikowane tu informacje polecamy uwadze nie tylko tych, którzy dopiero rozpoczynają życiową przygodę z komputerem. Adresujemy je także do tych, którzy już coś potrafią, ale choćby z braku rodzimych popularnych poradników nie uzupełniają i nie weryfikują swej wiedzy.

  Jeszcze do wczoraj początkującym pozostawał jedynie trudny kontakt z lokalnymi magami wiedzy tajemnej (wiemy, iż bywa to czasami dosyć przykre, a z reguły jest nie za bardzo skuteczne). CW wypełni powstałą lukę.

  Zakładamy, iż wspólnie uda się nam wypracować nową formułę poradnika sprzętowego i programowego, dostępnego dla możliwie najszerszego grona zainteresowanych. Liczymy na Wasze sugestie i pomoc, na pytania, które pomogą nam w redagowaniu tego kącika. Obiecujemy, iż żadne nie pozostanie bez odpowiedzi.

 • W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

  TOP 200