Disney zamyka portal Go.com

Firma oficjalnie poinformowała o wyłączeniu portalu Go.com ze swojej strategii internetowej. Jednocześnie wyodrębniona wcześniej jednostka Walt Disney Internet Group zostanie wchłonięta przez firmę-matkę.

Walt Disney Co. oficjalnie poinformował o wyłączeniu portalu Go.com z jego strategii internetowej. Jednocześnie wyodrębniona jednostka Walt Disney Internet Group (znana wcześniej jako Go.com) ma zostać wchłonięta przez firmę-matkę.

"Internet nadal pozostaje w centrum naszej biznesowej strategii" - powiedział Michael Eisner, przewodniczący rady nadzorczej i dyrektor wykonawczy firmy.

Zobacz również:

  • Rosyjski oddział Google ogłasza upadłość

W skład Walt Disney Internet Group wchodzą następujące serwisy internetowe: Family.com, ESPN.com, NFL.com, Soccernet.com, ABC.com, ABCnews.com, Mr. Showbiz, Movies.com i Wall of Sound. Wszystkie mają nadal funkcjonować. Natomiast zamknięty Portal Go.com obficie czerpał z zasobów tych serwisów i oferował do nich dostęp z jednego miejsca.

Na razie nie wiadomo co się stanie z 400. pracownikami likwidowanego serwisu. Wiadomo jedynie, że "okrojona" wersja portalu ma funkcjonować jeszcze przez pewien czas. Później wybrane serwisy portalu mają być dostępne z innych stron należących do Disneya - np. usługi poczty elektronicznej w ramach serwisu ABC.com. Firma rozważa też możliwość sprzedania zasobów portalu, w tym mechanizmu wyszukiwarki Infoseek, który kupiła w listopadzie 1999 r.

***

Czy Disney zamierza zamknąć Go.com?

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200