Digital Hub firmy Bayer wkrótce w Warszawie

W lipcu tego roku Bayer otworzy w stolicy hub, który ma koncentrować się na opracowywaniu innowacyjnych rozwiązań cyfrowych w wymiarze globalnym dla dywizji Crop Science, Pharmaceuticals i Consumer Health tego koncernu. Pracownicy w Warszawie będą ściśle współpracowali z zespołami istniejących centrów IT w Niemczech, USA i wielu innych krajach świata.

„Decyzja o rozszerzeniu naszych globalnych struktur digital i IT o Warszawę była oczywista, biorąc pod uwagę poziom utalentowanych informatyków i absolwentów uczelni - zarówno w stolicy, jak i całej Polsce” - mówi Bijoy Sagar, dyrektor ds. IT i transformacji cyfrowej w Bayer. Digital Hub będzie częścią globalnej sieci firmy Bayer, której celem jest przyspieszenie cyfrowej transformacji przedsiębiorstwa. Znajdzie się w nim miejsce dla ok 400 specjalistów IT, koncert poszukuje głównie programistów, osób na stanowisko Full Stack Engineer, Data Engineer, Data Scientist – z doświadczeniem w uczeniu maszynowym, sztucznej inteligencji i badaniach operacyjnych. „Polaków charakteryzuje imponujący talent do innowacji i nowych technologii, zwłaszcza w obszarach takich, jak sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe” - mówi Markus Baltzer, prezes firmy Bayer w Europie Środkowo-Wschodniej.

W pierwszej fazie prace centrum skoncentrują się na realizacji projektów transformacji cyfrowej na rzecz dywizji Crop Science, ponieważ Bayer dostarcza innowacje, które pomagają rolnikom rozwijać działalność w bardziej zrównoważony i odpowiedzialny sposób.

Firma planuje zakończyć rekrutację pracowników na większość stanowisk w nowym hubie do końca 2022 roku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200