Digi przejmuje NetSilicon

Digi International i NetSilicon weszły w końcowy etap uzgodnień mających na celu przejęcie firmy NetSilicon przez Digi. Całość transakcji ma zostać sfinalizowana do końca I kw. 2002.

Digi International i NetSilicon weszły w końcowy etap uzgodnień mających na celu przejęcie firmy NetSilicon przez Digi. Całość transakcji ma zostać sfinalizowana do końca I kw. 2002.

Jest to kolejny nabytek Digi po zakupie w czerwcu firmy Decision Europe, mający wzmocnić pozycję firmy na rynku urządzeń komunikacyjnych.

Zobacz również:

  • McAfee Enterprise i FireEye połączyły się pod marką Trellix
  • Elon Musk nie przejmie Twittera. "Składali fałszywe oświadczenia"
  • Oracle tnie koszty i zwalnia pracowników?

NetSilicon (http://www.netsilicon.com/ ) znana jest z kompletnych rozwiązań, łączących sprzęt, oprogramowanie oraz narzędzia programistyczne. Rozwiązania te pozwalają na konstruowanie urządzeń wyposażonych w interfejsy sieciowe, integrujące w sobie różne rozwiązania sieciowe oraz posiadające wbudowane mechanizmy internetowe - np. mikroserwery web i ftp, itp.

Produkty NetSilicon grupują się wokół trzech klas rozwiązań:

NET+WorksT - zbiór technologii i rozwiązań dla urządzeń wbudowanych, pozwalający na szybkie wyposażanie urządzenie w fizyczny dostęp do sieci Ethernet.

Softworks Fusion - rozwiązanie integrujące implementację protokołów sieciowych oraz aplikacji dla urządzeń sieciowych. Rozwiązanie jest optymalizowane pod systemy zagnieżdżane .

NET+ImagingT - zestaw technologii przygotowanych do rozwiązań związanych z drukowaniem i przetwarzaniem grafiki.

Przejęcie firmy NetSilicon ma poszerzyć rozwiązania oferowane przez Digi na rynku rozwiązań biurowych, automatyki przemysłowej, telekomunikacji i handlu. Pierwszych nowych produktów w ofercie Digi można spodziewać się w połowie 2002 r.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200