Dialog z Cisco

Telefonia Dialog zbuduje wielousługową sieć szkieletową IP w oparciu o rozwiązania Cisco Systems. Nowa infrastruktura będzie wykorzystywała technologię Cisco IP NGN (Next Generation Network).

Porozumienie z Cisco zakłada wykorzystanie do budowy sieci routery serii 12000. Ma to umożliwić dostarczanie usług "triple play" (przesyłanie wideo, głosu i danych) odbiorcom. Szacuje się, że z zalet nowej sieci skorzysta w Polsce ponad 450 tys. abonentów indywidualnych i biznesowych. Dostarczeniem i wdrożeniem nowych rozwiązań zajmie się NextiraOne, partner integracyjny Cisco.

Dialog z Cisco

Router Cisco 12410

Wykorzystanie routerów Cisco 12410 oraz Cisco 12006 do budowy sieci szkieletowej IP pozwoli na przesyłanie danych z przepływnościami dochodzącymi do 2,5 Gb/s (w przyszłości będzie istniała możliwość zwiększenia prędkości do 10 Gb/s).

Zobacz również:

  • Cisco ostrzega

Sieci następnej generacji (NGN) pozwalają na przenoszenie dotychczasowych usług (np. telefonicznych) na platformę IP, co w pewnym stopniu wypełnia założenia idei konwergentnych sieci operatorskich o światowym zasięgu.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200