Dialog inwestuje

Telefonia Lokalna, niezależny operator telefonii przewodowej Dialog, planuje do końca roku trzykrotnie zwiększyć poziom inwestycji w rozwój swojej sieci i oferty. Dialog przeznaczy na ten cel 600 mln zł.

Dialog, drugi co do wielkości niezależny operator telefonii stacjonarnej, planuje do końca 2001 r. zainwestować 600 mln zł w rozwój swoje sieci i oferty operatorskiej. Inwestycje w pierwszym półroczu pochłonęły w Dialogu kwotę 205 mln zł. "Zwiększenie naszych inwestycji prawie trzykrotnie zgodne jest z naszymi planami, jakie ogłosiliśmy na początku tego roku. W dalszych planach mamy zwiększenie liczby linii abonenckich z posiadanych obecnie 220 tys. do 251 tys. sztuk. Plan wypracujemy, a może nawet przekroczymy stan abonentów korzystających z naszych usług", mówi Małgorzata Skórska, rzecznik prasowy Dialogu.

Przedstawiciele Dialogu liczą także na podwojenie do końca roku liczby abonentów, korzystających z usług internetowych oferowanych przez operatora. Obecnie liczba ta waha się wokół 15 tys. osób.

Zobacz również:

  • Te proste wskazówki ułatwiają zadanie rozbudowy firmowej sieci Wi-Fi

Dialog, należący do wrocławskiej spółki Telefonia Lokalna SA, działa w dziewięciu strefach numeracyjnych, będących odpowiednikiem byłego podziału administracyjnego kraju, a więc w województwach: bielskim, elbląskim, łódzkim, jeleniogórskim, legnickim, wałbrzyskim, wrocławskim, zielonogórskim oraz części warszawskiego obejmującego siedemnaście podwarszawskich gmin. M. Skórska dodaje: "Teoretycznie możliwe jest rozszerzenie działalności Dialogu na kolejne obszary kraju, ale na ten rok nie mamy takich planów. Pieniądze (600 mln zł) zostaną przeznaczone przede wszystkim na działalność w obrębie istniejących już obszarów koncesyjnych i na rozbudowę własnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Pewne jest to, że w tej chwili jesteśmy jedynym operatorem w kraju, który prowadzi inwestycje informatyczno-telekomunikacyjne na tak dużą skalę".

Telefonia Lokalna SA działa na polskim rynku od 1998 r. Jedynym akcjonariuszem firmy jest KGHM Polska Miedź. W pierwszym półroczu 2001 r. Telefonia Lokalna odnotowała prawie 66,2 mln zł straty netto.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200